Nawigacja

  • Wycieczka do Berlina

    Wycieczka do Berlina

    Tydzień temu, uczniowie Gimnazjum Publicznego oraz 7 klasy Szkoły Podstawowej byli na dwudniowej wycieczce w Niemczech, a dokładnie w Berlinie i Poczdamie. Organizacji wycieczki podjęła się nauczycielka języka niemieckiego- p. Emilia Strugińska. Opiekę nad uczniami sprawowały także: p. dyrektor Marzena Sadowska, p. Jadwiga Wojcieszek oraz p. Bożena Kruk.

    Nasza przygoda zaczęła się bardzo wcześnie, bo już o 4 pod szkołą. Na szczęście nikt nie zaspał i punktualnie wyruszyliśmy w ponad 6-cio godzinną podróż. Krótko po 10 rano dotarliśmy do Poczdamu- stolicy landu Brandemburgia. Zwiedzanie Poczdamu zaczęliśmy od spaceru do Dworku Cecilienhof, w którym miała miejsce Konferencja Poczdamska. Następnie udaliśmy się do tzw. kwartału rosyjskiego – Alexandrovka, zbudowanego dla rosyjskich chórzystów służących w armii pruskiej. Kolejnym punktem naszej wycieczki był kompleks pałacowo-parkowy Sans-Sousi, obiekt z listy UNESCO, w otoczeniu licznych zabytkowych budowli: letniego pałacu „Sans-Sousi” z grobem Fryderyka Wielkiego oraz przyległymi ogrodami tarasowymi i winnicą. Następnie z okien autokaru podziwialiśmy starówkę Poczdamu ze starym ratuszem, kościołem św. Mikołaja, dawnymi stajniami królewskimi (obecnie Muzeum Filmu), fasadę Miejskiego Zamku Poczdamskiego.

    Po południu przyjechaliśmy do Berlina do Deutsches Technikmuseum, najlepszego Muzeum Techniki w Europie, z obszerną i różnorodną kolekcją eksponatów należących wcześniej do 100 różnych właścicieli (samoloty, pociągi, auta, statki, rowery, linie produkcyjne: papieru, tekstyliów, biżuterii, walizek; maszyna szyfrująca Enigma, mechanizm pierwszego komputera na świecie, technika filmowa i fotograficzna, oraz tysiące innych eksponatów). Muzeum znajduje się na terenie byłego dworca towarowego „Anhalter Güterbahnhof””. Spędziliśmy tu fascynujące 2 godziny na samodzielnym zwiedzaniu. Po tym wyczerpującym ale bardzo ciekawym dniu, udaliśmy się na nocleg, do hotelu po polskiej stronie. Po smacznej obiadokolacji poszliśmy spać :D... no może nie tak od razu, bo trzeba było rozwijać nowo zawiązane znajomości i przyjaźnie ;))).

    Następnego dnia, po śniadaniu ponownie przyjechaliśmy do Berlina. Nasz drugi dzień zwiedzania rozpoczęliśmy od obejrzenia ostatniego fragmentu Muru Berlińskiego i obowiązkowej sesji zdjęciowej. Następnie zatrzymaliśmy się na Wyspie Muzeów (na liście UNESCO) i przy Zamku Berlińskim. W naszym programie nie mogło zabraknąć wjazdu na Wieżę TV, skąd z wysokości prawie 300 metrów, podziwialiśmy przepiękną panoramą całego, rozległego Berlina. Następnie spacerem przeszliśmy przez Alexanderplatz z Fontanną Neptuna, Czerwonym Ratuszem i Kościołem Mariackim. Następnie przejechaliśmy aleją Unter den Linden, oglądają z autokaru liczne berlińskie zabytki, m.in. Operę Narodową czy Uniwersytet Humboldtów. Tak dotarliśmy do City West w pobliżu Europa Center i Dworca ZOO, gdzie zatrzymaliśmy się na posiłek. Tutaj, w różnych lokalach restauracyjnych i fastfoodach, każdy miał za zadanie zamówić samodzielnie coś do jedzenia, na co akurat miał ochotę. Ostatnim punktem zwiedzania Berlina był spacer do Placu Paryskiego z wizytówką Berlina i najbardziej rozpoznawalnym obiektem czyli Bramą Brandenburską, obok której znajduje się najsłynniejszy berliński hotel Aldon oraz pomnik Holokaustu, w pobliżu dawnego bunkra Hitlera. Następnie podziwialiśmy z zewnątrz gmach parlamentu niemieckiego, czyli Reichstag, znajdujący się w dzielnicy Tiengarten oraz Kolumnę Zwycięstwa. Na zakończenie naszej przygody z Berlinem, udaliśmy się jeszcze na Stadion Olimpijski. Po tak intensywnym dniu, około godz. 18:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Po smacznej obiadokolacji i kolejnych kilku godzinach jazdy, późno w nocy dotarliśmy szczęśliwie do Domaniewic, gdzie czekali już na nas stęsknieni rodzice.

    Wycieczka była bardzo udana, poza walorami poznawczymi pozwoliła młodzieży na praktyczne sprawdzenie swoich umiejętności językowych i przełamanie barier kulturowych. Jeszcze raz dziękujemy naszym nauczycielom, że zabrali nas w tak piękne miejsca.

     

    Berlin 2018 - zdjęcia w Galerii

  • Zakończenie zbiórki makulatury

    Zakończenie zbiórki makulatury

    Dziś zakończyliśmy, trwającą cały rok, zbiórkę makulatury pod hasłem "Przywróćmy dzieciom uśmiech", na rzecz pomocy dzieciom przebywającym w rodzinnych domach dziecka. Akcja spotkała się ze sporym odzewem ze strony uczniów i ich rodziców. Udało się nam zebrać w sumie ok 1300 kg makulatury. Osoby, które przyniosły ponad 50 kg, zostały zgłoszone do fundacji i będą brały udział w losowaniu nagród w postaci mp3.

    Osoby, które przyniosły najwięcej makulatury to:

    1. Tomasik Wiktor, kl. 1a - 222,5 kg.

    2. Kopania Nikola, k. 4b - 141 kg.

    3. Radzikowska Victoria, kl. 1b - 105 kg.

    4. Mrozowicz Maksymilian, kl. 6 - 95 kg.

    Pełna lista uczniów znajduje się w zakładce Szkolne Koło LOP.

  • Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Oblicza Ojczyzny”.

     Międzyszkolny Konkurs Recytatorski  „Oblicza Ojczyzny”.

    W dniu 16 maja 2018 roku przeprowadzono szkolne eliminacje w klasach I- III do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Patriotycznej pod hasłem „Oblicza Ojczyzny”.

    Uczestniczyli w eliminacjach:

    1. Kinga Radzikowska kl. 1b

    2. Viktoria Radzikowska kl. 1a

    3. Patryk Grzelak kl. 3c

    4. Patrycja Markowicz kl. 3a

    5. Zofia Kośmider kl. 3a

    6. Marcel Jóźwicki, kl. 3b

     

    Uczestników oceniały: p. Marta Waligóra i p. Małgorzata Pawlata.

    Po wysłuchaniu wszystkich recytacji do konkursu finałowego wybrano: Patrycję Markowicz i Marcela Jóźwickiego. Osoby te będę reprezentowały naszą szkołę podczas międzyszkolnego konkursu w dn. 7 czerwca br.

    Gratulujemy wszystkim, którzy przystąpili do eliminacji, wybór był naprawdę trudny. Trzymamy kciuki za Patrycję i Marcela!

    Przypominamy, że organizatorem Konkursu Poezji Patriotycznej jest nasza szkoła, a honorowy patronat nad tym wydarzeniem objął Wójt naszej gminy- p. Paweł Kwiatkowski.

  • Poznajemy ciekawe zawody

    Poznajemy ciekawe zawody

    W ramach zajęć z doradztwa zawodowego, klasa 7 poznaje różne ciekawe i nietypwe zawody. Dziś na zajęcia p. Renata Ledzion-Pytkowska zaprosiła p. Radosława Brzezińskiego, który z wykształcenia jest fizjoterapeutą a z zamiłowania nurkiem. Pan Radek bardzo ciekawie opowiadał o swojej pasji, którą realizuje w praktyce jako łowicki strażak-ochotnik w sekcji ratownictwa wodnego. Uczniowie mogli obejrzeć i przymierzyć osprzęt nurka, sprawdzić jak oddycha się pod wodą. Lekcja była bardzo ciekawa i inspirująca. Zdjęcia w Galerii.  

  • Klasa 6 na lekcji muzealnej

    Klasa 6 na lekcji muzealnej

      W czwartek 10 maja, klasa VI uczestniczyła w ciekawej lekcji historii w Muzeum w Łowiczu. Uczniowie wysłuchali prelekcji multimedialnej pod tytułem "Łowicz w drodze do Niepodległej". Prowadzący zajęcia w interesujący i przystępny sposób przybliżył uczniom niełatwą drogę Polaków do odzyskania własnego państwa po 123 latach pod zaborami. Uczniowie dowiedzieli się również, jak wyglądało życie mieszkańców Łowicza i okolic w czasie I wojny światowej i zaraz po odzyskaniu niepodległości 11 listopada 1918 roku. Po prelekcji mięli okazję obejrzeć pamiątki z tego okresu zgromadzone w Muzeum, a także zapoznać się z innymi zbiorami muzealnymi.

    Zdjęcia w galerii

  • Drzwi otwarte

    Drzwi otwarte

    W dniu dzisiejszym w godz. 15:30 - 17:00 zapraszamy do szkoły dzieci sześcioletnie wraz z rodzicami, na spotkanie informacyjne. 

  • Zbiórka makulatury

    Zbiórka makulatury

    W czwartek (17 maja 2018r.) odbędzie się ostatnia zbiórka makulatury dla fundacji "Przywróćmy dzieciom uśmiech". W piątek podane zostaną wyniki, a osoby, które zebrały indywidualnie ponad 50 kg- zostaną zgłoszone do fundacji, gdzie będą brały udział w losowaniu cennych nagród.   

  • Wywiadówka

    Wywiadówka

    W środę o godz. 15.30 odbędzie się zebranie z rodzicami.

  • Tydzień Europejski- Tydzień Języków Obcych

    Tydzień Europejski- Tydzień Języków Obcych

    HARMONOGRAM- 14- 18 maja 2018 r.

    PONIEDZIAŁEK

    • Prezentacje o krajach anglo- i niemieckojęzycznych przygotowane przez uczniów pod okiem nauczycieli; wyświetlane w trakcie długich przerw w sali nr 18 dla chętnych uczniów

    • Konkurs wiedzy z języka angielskiego pt. „Mistrz angielskiej leksyki” w formie testu pisemnego dla kl. 7- zwycięzca otrzymuje tytuł „Mistrza Angielskiej Leksyki” i dodatkową ocenę z przedmiotu

    WTOREK

    • Karaoke angielsko- niemieckie dla klas 4-6 w trakcie przerw- wspólne spędzanie czasu wolnego śpiewając ulubione piosenki i ćwicząc umiejętności językowe w sali nr 18

    • Konkurs wiedzy z języka niemieckiego pt. „Mistrz Niemieckiej leksyki” w formie testu pisemnego dla klas 7-2 GIM- zwycięzca otrzymuje tytuł „Mistrza Niemieckiej Leksyki” i dodatkową ocenę z przedmiotu

    ŚRODA

    • Szkolne potyczki językowe- konkurs/ quiz dla grup z klas 3- dyplomy dla zwycięskiej grupy

    • Wyświetlanie filmu o Wielkiej Brytanii i Niemczech- w trakcie przerw, na korytarzu, dla chętnych uczniów

    CZWARTEK

    • Szkolny konkurs o krajach europejskich na świetlicy szkolnej w II turach: I tura- kl. 7 i GIM,
      II tura- klasy 4-6

    PIĄTEK

    • Parada sławnych postaci z krajów anglo- i niemieckojęzycznych dla całej szkoły- nagrody dla 3 najlepszych strojów

    • Kulinarna podróż po krajach anglo- i niemieckojęzycznych- poczęstunek dla wszystkich na dolnym korytarzu przygotowany przez uczniów oraz rodziców

  • Kulinarna podróż po krajach europejskich

    Kulinarna podróż po krajach europejskich

    UWAGA KLASY 4-7 I GIMNAZJUM!!!

    W przyszłym tygodniu (14-18 maja) obchodzimy TYDZIEŃ EUROPEJSKI- TYDZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

    Z tej okazji, w ciągu całego tygodnia czeka na was wiele konkursów i atrakcji (szczegóły na tablicach ogłoszeń w szkole oraz tej stronie internetowej).

    Już dziś zachęcamy każdą klasę do dołączenia się do jednego z konkursów- kulinarnej podróży po krajach europejskich. Konkurs ten polega na przygotowaniu jednej potrawy z dowolnego kraju europejskiego. Potrawę przygotowujemy na piątek (18 maja) w ilości dowolnej. Tego dnia, każda klasa będzie miała przygotowane stanowisko degustacyjne na korytarzu szkolnym. Potrawę będzie kosztować komisja konkursowa oraz uczniowie naszej szkoły na zasadzie poczęstunku. Pod uwagę będą brane: walory smakowe i estetyczne oraz zaangażowanie uczniów i rodziców w przygotowanie potrawy. Zwycięska klasa otrzyma voucher pieniężny do przeznaczenia na dowolne cele klasowe.

    !!!Prosimy o przekazanie informacji jaką potrawę wybraliście do p. Dominiki Szczęsnej do dnia 15 maja (wtorek).

     

     

  • KONKURSY- Tydzień Europejski- Tydzień Języków Obcych

    KONKURSY- Tydzień Europejski- Tydzień Języków Obcych

    KONKURS DLA KLAS 3-6

    Zapraszamy do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu pracy 3D z MASY SOLNEJ. Praca ma przedstawiać symbol/ zabytek/ postać itp. kojarzące się z dowolnym państwem anglo- lub niemieckojęzycznym.

    Cele konkursu:

    • Kształtowanie twórczej aktywności dzieci poprzez prace plastyczne;

    • Wyrabianie zdolności manualnych poprzez lepienie;

    • Rozwijanie wyobraźni;

    • Kształtowanie wrażliwości estetycznej;

    • Stworzenie dzieciom możliwości prezentacji swoich dokonań twórczych;

    • Umacnianie wiary we własne siły i możliwości osiągnięcia sukcesu;

    • Poszukiwanie nowych środków wyrazu;

    • Poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.

     

    Zasady konkursu:

    • Wielkość pracy: dowolna.

    • Dozwolone użycie innych materiałów jako dodatku do masy solnej.

    • Podpisaną pracę oddajemy do p. Dominiki Szczęsnej do dnia 14 maja (poniedziałek).

    • Osoby biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy i dodatkową ocenę z aktywności z j. angielskiego.

       

    Kilka przykładowych pomysłów na prace:

    • kraje anglojęzyczne: Big Ben, czerwony piętrowy autobus, Tower Bridge, strażnik pałacu królowej, budka telefoniczna, Statua Wolności, fast food, postacie z bajek Disneya

    • kraje niemieckojęzyczne: Mur Berliński, Alpy, Mercedes, kluby piłkarskie

     

    KONKURS „POSTAĆ Z KRAJU ANGLO/ NIEMIECKOJĘZYCZNEGO”

    Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu stroju/ przebrania kojarzącego się z dowolnym państwem anglo- lub niemieckojęzycznym.

    Cele konkursu:

    • Rozwijanie kreatywności i wyobraźni dziecka;

    • Pogłębianie umiejętności plastycznych i manualnych;

    • Pogłębianie więzi rodzinnych przy wspólnym tworzeniu dzieła.

       

    Zasady konkursu:

    • Strój przygotowujemy na piątek 18 maja według własnego pomysłu

    • Kryteria oceny: kreatywność, wygląd ogólny, zgodność z tematem

    • Prosimy o wcześniejszą deklarację chęci udziału w konkursie do środy 16 maja do
      p. Dominiki Szczęsnej. Przy zgłoszeniu podajemy za kogo zamierzamy się przebrać.

    • Osoby biorące udział w konkursie otrzymają dyplomy, a zwycięzcy nagrody.

     

    Kilka przykładowych pomysłów na przebrania:

    • kraje anglojęzyczne: królowa, księżna, książę, hrabia, strażnik pałacu królowej, sławny sportowiec, Statua Wolności, postać z bajki Disneya, postać z amerykańskich filmów np. Spiderman/ Superman, Indianin, kowboi

    • kraje niemieckojęzyczne: sławny niemiecki sportowiec

  • Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

    Spotkanie autorskie z Kazimierzem Szymeczko

      Dnia 10 maja (czwartek) uczniowie klas 4 uczestniczyli w spotkaniu z pisarzem, autorem książek dla dzieci i młodzieży Panem Kazimierzem Szymeczko. Spotkanie odbyło się w GOK-u w Domaniewicach w ramach akcji "Z książką na walizkach", mającej na celu popularyzację czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Autor bardzo interesująco opowiadał m.in. o swojej pasji pisania, swoich dziełach,a także o przygotowaniach do pracy nad książką. 

      Dodajmy iż, Pan Kazimierz Szymeczko jest polonistą i bibliotekarzem – ukończył filologię na Uniwersytecie Śląskim. Jego adresowana do młodzieży twórczość zyskała uznanie czytelników i literaturoznawców, jest laureatem konkursu „Uwierz w siłę wyobraźni”. Jest m.in. twórcą takich dzieł jak: "Historia Polski w opowieściach", "Święty w kapeluszu", "Czworo i kości", "A to Historia!", "Zdarzyło się w Polsce. Tom I Piastowskie orły".

      

  • Długi weekend

    Długi weekend

    Przed nami "majówka" - czyli długi weekend. Dni 1 i 3 maja są ustawowo wolne od zajęć lekcyjnych, natomiast dni 2 i 4 maja są w naszej szkole dodatkowo wolne. Do szkoły wracamy 7 maja w poniedziałek. 

  • Akademia z okazji rocznicy uchwalenia "Konstytucji 3 maja"

    Rocznica uchwalenia "Konstytucji 3 maja" to bardzo ważna data w historii naszego państwa. Dlatego uczniowie klas gimnazjalnych przypomnieli nam te ważne chwile wystawiając przed całą społecznością szkolną piekną akademię. Aktorom towarzyszył chór szkolny oraz soliści. Nad całością czuwali: p. B. Jędrzejczak, p. J. Kolec, p. M. Jędrzejczak oraz p. A. Stajuda.  

    Zdjęcia w Galerii.  

  • II etap XIV Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

    II etap XIV Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

    Miło nam zakomunikować, że do finału XIV TWP, który odbędzie się 5 czerwca 2018r. w Zwierzyńcu koło Skierniewic, z naszej szkoły zakwalifikowały się dwie uczennice:

    1. Julia Grabowicz, kl. 6

    2. Martyna Gajewska, kl. 7 

    Trzymamy kciuki i życzymy dziewczynkom, aby Zwierzyńcu uzyskały tytuł laureata turnieju.

  • Dzień Patrona

    Dzień Patrona

      W piątek 27 kwietnia po raz 13. uczniowie Szkoły Podstawowej w Domaniewicach świętowali Dzień Patrona- św. Jana Pawła II.

      Hasło przewodnie „Ojczyzna jest nasza matką” wiązało się z obchodami 100- lecia niepodległości Polski. Rozpoczęliśmy uroczystą Mszą św. w naszym kościele parafialnym. Następnie ruszyliśmy w marszu papieskim ze śpiewem na ustach ulicami Domaniewic, doszliśmy do Kaplicy, gdzie nastąpiła krótka modlitwa, a potem wróciliśmy do szkoły. Tutaj w sali świetlicowej mogliśmy obejrzeć akademię przygotowaną przez uczniów klasy VB.

      Na obchody przybyli także goście, między innymi: p. Paweł Kwiatkowski- Wójt Gminy Domaniewice, ks. Krzysztof Osiński- proboszcz naszej parafii oraz przedstawiciele Rady Rodziców.

      Rozstrzygnięto także konkursy związane z Dniem Patrona. Na konkurs literacki „Patriotyzm w moim domu” dla klas VII i gimnazjum wpłynęła jedna praca. Jej autorem był Tomasz Kosiorek z klasy VII- praca miała formę komiksu. Uczeń otrzymał dyplom i nagrodę książkową. W konkursie na najlepsze ciasto w kolorach papieskich nagrodzono trzy wypieki, których autorami byli: Julia i Jan Michalak, Filip Sztampke oraz Filip Olejniczak i Mateusz Lisiewski. Uczniowie także otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

      Zespół przygotowujący obchody Dnia Patrona: Małgorzata Pawlata, Anna Kosiorek, Dominika Szczęsna, Renata Ledzion- Pytkowska bardzo dziękują wszystkim, którzy zaangażowali się w obchody. Szczególne podziękowania kierujemy do ks. wikarego Tomasza Stępniaka, który zadbał o wspaniała oprawę Mszy św. Dziękujemy także: p. Arkowi Stajudzie, p. Markowi Wąsikowi, p. Jackowi Felczyńskiemu oraz naszym niezastąpionym paniom woźnym, które oceniały konkursowe wypieki.

    Zdjęcia w Galerii.

  • 27 kwietnia- Dzień Patrona

    27 kwietnia- Dzień Patrona

    Program Dnia Patrona w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Domaniewicach

    Motto: „Ojczyzna jest naszą matką”   Jan Paweł II

     

    Termin: 27 kwietnia 2018 roku- piątek

    9.00- zbiórka i wyjście do kościoła, poczet sztandarowy,

    9.15- 10.15- msza św. w intencji uczniów i pracowników naszej szkoły; jeśli dopisze pogoda- przemarsz do szkoły dłuższą trasą przez osiedle,

    11.05- 11.45- apel w sali świetlicowej- klasy 0- IV,

    12.05-12.45- apel w sali świetlicowej- klasy V- VII i gimnazjum.

     

    Uczniowie klas 0- III przygotowują dowolną liczbę chorągiewek w kolorze papieskim i maryjnym, które wykorzystamy podczas marszu, a także w czasie apelu.

    Uczniów klas IV- VII i gimnazjum zapraszamy do konkursu literackiego pod hasłem „ Patriotyzm w moim domu”, praca może mieć formę opowiadania lub komiksu. Regulamin: kliknij tutaj

    Wszystkich uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w konkursie na ciasto w kolorach papieskich: biało- żółte. Ocenie podlegać będzie forma ciasta, kolorystyka oraz smak. Regulamin: kliknij tutaj

     

  • Sukces w II Wojewódzkim Konkursie Informatycznym ,,Dziś uczeń – jutro programista".

    Sukces w II Wojewódzkim  Konkursie Informatycznym  ,,Dziś uczeń – jutro programista".

    Konkurs organizowany był przez Szkołę Podstawową nr 120 im. Konstytucji 3 Maja w Łodzi. Patronat nad konkursem objął Łódzki Kurator Oświaty. Przedmiotem konkursu było wykonanie projektu gry planszowej z Robocikiem wykonującym różnorodne zadania.
    W naszej szkole do konkursu przystąpiło 4 uczniów z klas pierwszych (Natalia Felczyńska, Maja Polit, Kinga Radzikowska i Jan Strugiński). W etapie szkolnym wyłoniono dwie prace – Natalii Felczyńskiej i Mai Polit, które dostarczono do SP w Łodzi. Tam praca Natalii Felczyńskiej z klasy 1a, otrzymała wysokie 3 miejsce. Uroczyste posumowanie konkursu odbędzie się 9 maja o godz. 11.00 w Szkole Podstawowej nr 120 w Łodzi.

    Natalii serdecznie gratulujemy!

  • "Dzień Ziemi" 2018

    "Dzień Ziemi" 2018

    W dniu dzisiejszym ochodziliśmy Międzynarodowy Dzień Ziemi. Tematem przewodnim tegorocznego Dnia Ziemi w naszej szkole była woda. Z tej okazji już wcześniej SK LOP ogłosiło kilka konkursów, m.in. "Bałtyk w 3D" dla klas starszych i "Mieszkańcy Bałtyku" dla klas młodszych. Natomiast dziś, w sali gimnastyczej odbyły się pozostałe zaplanowane wydarzenia. O godzinie 10:00, klasy starsze uczestniczyły w quizie wiedzy o wodzie, który prowadziła p. Dominika Szczęsna. O godzinie 11:00 dołączyły klasy 0-3, które zaprezentowały przed nami pokaz mody morskiej, a nad jego przebiegiem czuwała p. Beata Tomala. Po pokazie, uczniowie klasy 4c wraz z p. Beatą Wiesiołek wystawili przedstawienie, którego celem było uświadomienie nam, że należy dołożyć wszelkich starań, aby zadbać o zasoby wody słodkiej na naszej planecie. Jako, że "woda" była tematem przewodnim naszych szkolnych obchodów, dlatego też cała społeczność szkolna, w tym nauczyciele i pozostali pracownicy:) ubrani byli dziś na niebiesko. Dzień uatrakcyjniła nam kawiarenka przygotowana przez uczniów i rodziców z klasy 4b. Po południu, w sali 29 odbył się II etap XIV Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, na który przyjechali do nas uczniowie ze szkół w Seligowie, Mastkach i Bąkowie Górnym. Nad organizacją całego dnia czuwała p. Jadwiga Wojcieszek.  

    Zdjęcia w Galerii.    

  • Sukces w konkursie "Mój las"

    Jakiś czas temu Szkołne Koło Ligi Ochrony Przyrody ogłosiło konkurs pt. "Mój las", organizowany przez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach. Konkurs odbywał sie w kilku kategoriach wiekowych. W naszej szkole do konkursu przystąpili uczniowie z klas 1-3. Wewnętrzne eliminacje wyłoniły 4 prace, które wysłano na etap rejonowy do Skierniewic. Tam okazało się, że praca Mai Krystianik z klasy 1a, otrzymała wysokie 3 miejsce. Jej praca została wysłana na etap centralny do Warszawy. 

    Mai serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki, aby jej praca zajęła miejsce na podium na etapie krajowym :) 

     

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniewicach
    ul. Główna 13
    99-434 Domaniewice
  • (+46) 838-35-92,
    kom. 510 336 418

Galeria zdjęć