Nawigacja

  • Uroczyste obchody 90-lecia istnienia Ligi Ochrony Przyrody

    Uroczyste obchody 90-lecia istnienia Ligi Ochrony Przyrody

    http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosci/a/skierniewickie-obchody-90lecia-ligi-ochrony-przyrody-w-polsce-impreza-w-lo-im-b-prusa-zdjeciafilm,13262101/

    http://lowicz.naszemiasto.pl/artykul/xviii-raj-dnia-ziemi-sciezkami-puszczy-bolimowskiej-w,4660291,artgal,t,id,tm.html

    W piątek, odbyły się uroczyste obchody 90-lecia istnienia Ligi Ochrony Przyrody w Polsce. Organizatorem całej uroczystości był Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach, na czele z jego prezesem - p. Iwoną Leśniewicz. Uroczystość miała miejsce w gmachu budynku Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa. Zjechało się na niawielu znakomitych gości, wsród których był sam Prezes Zarządu Głównego LOP w Warszawie- dr inż. Ryszard Kapuściński. Zaproszenie przyjęli również: prezydent miasta Skierniewic, burmistrz Rawy Mazowieckiej, starosta skierniewicki, rawski i nieborowski, wójtowie okolicznych gmin. Byli także przedstawiciele ważniejszych istytucji, z którymi współpracuje Liga Ochrony Przyrody, m. in. dyrekcja Bolimowskiego PK, Nadleśnictwo Skierniewice, Urząd Wojewódzki, WODN, PWSZ, Instytu Ogrodnictwa i Sadownictwa, WFOŚiGW w Łodzi. Zaproszono również opiekunów Szkonych Kół LOP wraz z dyrektorami szkół. Obchody miały bardzo uroczysty charakter: na początku wręczono odznaczenia wyróżniającym się opiekunom SK LOP, a dyrektorom- podziękowania; głos zabierali zaproszeni goście, prelegenci wygłaszali krótkie okolicznościowe wykłady, a członkowie SK LOP zadbali o część artystyczną. Nasze koło reprezentowali: Kinga Czubiak, Aleksandra Olesińska, Natalia Kurczak, Oliwia Wiesiołek i Patrycja Klejs (uczennice z kl. 6), które zaśpiewały piosenkę Anny Jantar "Radość najpiękniejszych lat", Julia Pianka (kl. 7), która zagrała utwór na skrzypcach, oraz Piotr Jędrzejczak (kl. 3a GP), który przedstawił zgromadzonym gościom humor z zeszytów szkolnych. Na koniec wszystkich zaproszono na poczęstunek, a wychodząc z sali, każdy mógł na pamiątkę tego ważnego wydarzenia zabrać ze sobą sadzonkę drzewa. My przywieźliśmy do szkoły sadzonkę lipy drobnolistnej, która zostanie posadzona przed szkołą i opatrzona stosowną tabliczką. Zdjęcia w Galerii.        

  • Jak nie czytam, jak czytam!

    Jak nie czytam, jak czytam!

    Jak nie czytam, jak czytam” w SP w Domaniewicach

    https://elc24.net/wiadomosci-lowicz/szkolne/jak-nie-czytam-jak-czytam-w-sp-w-domaniewicach

    8 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 tysiące uczniów (i nie tylko) czytało książki w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W związku z systematycznym spadkiem czytelnictwa wśród dorosłych Polaków przeprowadzona impreza miała na celu pokazanie większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży oraz promocję czytania wśród uczniów. W tym masowym przedsięwzięciu po raz pierwszy wzięła udział społeczność SP im. Jana Pawła II w Domaniewicach.

    W wyznaczonym jako termin akcji dniu zebraliśmy się z książkami w rękach na szkolnym boisku, aby sobie poczytać. Zrobiliśmy to dla rozrywki, z uśmiechem, swobodnie i we wspólnym gronie. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Uczniowie bardzo chętnie czytali książki, które przynieśli z domu lub wypożyczyli w bibliotece szkolnej, będącej organizatorem akcji. W realizacji przedsięwzięcia wspierała nas Pani Dyrektor, która zachęcała uczniów do prezentacji na forum szkolnym wybranych fragmentów, a także pozostali nauczyciele, którzy, przychodząc z własnymi woluminami pokazali nam, że czytanie wcale nie jest passe. Na boisku towarzyszył nam również plakat promujący czytelnictwo wykonany przez Tomka Kosiorka z klasy siódmej.

    Miło było spotkać się w tak licznym gronie, by wspólnie oddać się lekturze. W 2017 r. w tym samym momencie w całej Polsce czytało 459.409 osób. Liczymy, że w tym roku rekord zostanie pobity. Mamy nadzieję, że akcja stała się również pretekstem do wymiany informacji na temat ulubionych lektur.

    Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia w kolejnej edycji!

  • Oddziały przedszkolne i klasa 1b w Warszawie

    Oddziały przedszkolne i klasa 1b w Warszawie

      W dniu 11 czerwca 2018 r. oddziały przedszkolne i klasa 1b, pod opieką wychowawczyń i mam, pojechały na całodniową wycieczkę do Warszawy. Dzieci zwiedziły lotnisko Chopina, Starówkę oraz Łazienki Królewskie. Zobaczyły również Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Smoleński, Kolumnę Zygmunta oraz warszawską Syrenkę. Z zaciekawieniem wysłuchały legend warszawskich oraz poznały historię stolicy. Ważnym punktem wycieczki były również warsztaty w Manufakturze Cukierków. Dzieci własnoręcznie wykonywały lizaki, a na koniec otrzymały słodkie upominki. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wszyscy wrócili do Domaniewic około godz. 19.

    Zdjęcia w galerii  

  • Ostatnia lekcja muzyki w roku szkolnym 2017/2018

    Ostatnia lekcja muzyki w roku szkolnym 2017/2018

      W dniu 13 czerwca (środa) odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym lekcja muzyki, prowadzona przez muzyków z Łodzi. W czasie tego spotkania prowadzący przeprowadził konkurs wiedzy o muzyce. Franek- uczeń klasy 0b, wykazał się najlepszą wiedzą i wygrał całą rywalizację, pokonując uczniów klas pierwszych i trzecich.

    Serdecznie gratulujemy i z nieciepliwością czekamy na kolejne spotkania z muzyką w przyszłym roku szkolnym! 

     

  • UWAGA !!!

    UWAGA !!!

    W dniu jutrzejszym (wtorek) jeździć będą tylko dwa autobusy (biały i granatowy), ponieważ autobus pomarańczowy uległ awarii. 

    W związku z tym, przywozy rano rozpoczynają się 20 minut wcześniej!!!

  • Klasa 4b w Bolimowskim Parku Krajobrazowym

    Klasa 4b w Bolimowskim Parku Krajobrazowym

    6 czerwca klasa 4b zrealizowała swoją nagrodę, którą zdobyła w konkursie organizowanym z okazji Dnia Ziemi. Jak pamiętamy, w konkursie należało wykonać makietę 3D Morza Bałtyckiego, a dodatkowe punkty klasa mogła zdobyć za morski wystój sali i gazetkę o Bałtyku. Uczniowie klasy 4b byli bezkonkurencyjni. Przy pomocy rodziców, wykonali wspaniałą dekorację sali oraz gazetkę, które zachwyciły jury. W nagrodę cała klasa pod opieka wychowawcy- p. Mateusza Czajki i p. Kasi Michalak, pojechała do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego na warsztatowe zajęcia w terenie. Przy pięknej pogodzie, uczniowie przez dwie godziny spacerowali ścieżkami Puszczy Bolimowskiej, zgłębiając tajniki flory i fauny. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii założenia parku i jego osobliwościach. Uczniowie samodzielnie rozpoznawali chronione rośliny, podziwiali żeremia bobrów oraz ciekawe formy terenu, pozostawione przez ostatnie zlodowacenie. Sporo czasu spędzili w dolinie rzeki Rawki, która uważana jest za ostatnią dziką rzekę w Polsce Środkowej. Zajęcia bardzo się uczniom podobały. 

  • Noc w szkole klasy 5a

    Noc w szkole klasy 5a

    Noc z 8 na 9 czerwca klasa 5a spędziła w szkole.

      Impreza klasowa trwała od godz. 18 w piątek do ok. 9 w sobotę. Uczniowie wspólnie spędzili czas grając w piłkę nożną, jedząc pizzę oraz bawiąc się w różne zabawy mające na celu integrację grupy klasowej. Około godz. 20:30 wszyscy zasiedli przed dużym ekranem, by oglądać mecz i kibicować piłkarskiej drużynie Polski w jej rywalizacji z drużyną Chile. Następnie, przyszedł czas na przygotowanie się do snu. Po wieczorze pełnym atrakcji, uczniowie zasnęli ok. godz. 24. Rano, wszyscy udali się po świeże bułki i usiedli do wspólnego śniadania. Od ok. 9 uczniów odebrali rodzice.

      Serdecznie dziękujemy p. Beacie Plewce za opiekę i wspólnie spędzony czas:-) 

  • "Jak nie czytam, jak czytam"

    "Jak nie czytam, jak czytam"

     

     

    Spotykamy sie w piątek, o godz. 10:10 na boisku szkolnym na wspólne czytanie. Każdy czyta swoją ulubioną książkę!

    Zdjęcia w Galerii

  • Karta rowerowa - część praktyczna

    W piątek, klasy czwarte w komplecie zaliczyły pierwszą część egzaminu na kartę rowerową - czyli jazdę rowerem po specjalnie wyrysowanym torze jazdy. Pod czujnym okiem p. Grzegorza Czajki, uczniowie dzielnie pokonywali trudny tor. Niektórzy z poprawką, ale w końcowym efekcie szczęśliwie. A w poniedziałek (kl. 4b) oraz we wtorek (kl. 4a i 4c), na lekcji techniki uczniowie przystąpią do egzaminu teoretycznego. Zdjęcia w Galerii.   

  • Kolejne doświadczenia na lekcjach przyrody

    Kolejne doświadczenia na lekcjach przyrody

    Klasy piąte po raz kolejny sprawdzały wiedzę w praktyce. Tym razem przeprowadzili dwa doświadczenia. W pierwszym ścinali białko jaja kurzego przy pomocy spirytusu salicylowego, a w drugim wykonali atrament sympatyczny z soku z cytryny. Tekst napisany sokiem z cytryny, po wyschnięciu staje się niewidoczny. Pojawia się z powrotem na kartce dopiero po podgrzaniu. Klasy piąte użyły do tego zwykłej świeczki, ale i tak okazało się, że to działa! Zdjęcia w Galerii. 

  • Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

    Akcja "Jak nie czytam, jak czytam"

    W dniu 08.06.2018r. (piątek) w naszej szkole odbędzie sie akcja "Jak nie czytam, jak czytam". Tego dnia każdy uczeń przynosi dowolnie wybraną książkę. O godz. 10:00 nastąpi wspólne czytanie - każdy czyta to, na co ma ochotę smiley

  • Dzień Dziecka - dzień sportu

    Dzień Dziecka - dzień sportu

    Dziś w naszej szkole świętowaliśmy dzień dziecka, pod hasłem "Dzień Dziecka - dzień sportu". O godzinie 9:00 na boisku szkolnym p. dyrektor powitała całą zgromadzoną społeczność szkolną- od zerówek, aż po trzecie klasy gimnazjum, oraz gości- czyli uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skaratkach, wraz ze swoim nauczycielem w-fu, p. Zbigniewem Koneckim. Następnie zapoznano uczniów z planem dnia, a był on bardzo bogaty w atrakcje. Na uczniów czekały: rozgrywki sportowe (m.in. mecze piłki nożnej, pchnięcie kulą, skok w dal, gra w palanta, mecz siatkówki), pokaz bojowego wozu strażackiego- do obejrzenia którego zachęcał sam mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, oraz najważniejsze wydarzenie - "Bieg dla Niepodległej". "Bieg dla niepodległej" jest jednym z elememtów szkolnych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Brali w nim udział wszyscy uczniowie z obydwu szkół (a nawet niektórzy nauczyciele:)). Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i słodkie upominki. Również i w pozostałych konkurencjach sportowych najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla uczniów i ich wychowawców. Za organizację dziesiejszego dnia odpowiedzialni byli nasi wuefiści: p. G. Czajka, p. A. Stajuda i p. M. Szymajda, przy współpracy p. Z. Koneckiego.  Zdjęcia w Galerii.

  • Finał XIV Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

    Dziś, kiedy cała społeczność szkolna bawiła się na "Dniu dziecka", dwie uczennice- Julia Grabowicz z kl. 6 i Martyna Gajewska z kl. 7, razem z p. Beatą Tomalą, brały udział w finałowej rozgrywce XIV TWP w Nadleśnictwie Zwierzyniec, koło Skierniewic. Dziewczynki z powodzeniem przeszły wcześnejsze etapy turnieju i wraz z innymi uczniami z powiatów łowickiego, skierniewickiego, rawskiego i żyrardowskiego rywalizowały o miano laureatów- czyli najlepszych przyrodników regionu. Pytania jak zwykle były bardzo trudne i wymagające wiedzy wykraczającej poza program nauczania przyrody w szkole podstawowej. Dziewczynki spisały się bardzo dobrze, uzyskując tytuł finalistek turnieju. Serdecznie gratulujemy sukcesu!  Zdjęcia w Galerii.  

  • Wycieczka w Pieniny klas 5

    Wycieczka w Pieniny klas 5

        W dniach 28- 30 maja uczniowie klas 5a i 5b wybrali się na wycieczkę w Pieniny. W długą podróż na południe Polski wyruszyliśmy ok. godz. 7:00. Po kilkugodzinnej podróży dotarliśmy do Niedzicy- wsi położonej w województwie małopolskim, w powiecie nowotarskim, w gminie Łapsze Niżne. Tam zobaczyliśmy piękny zamek z XIV wieku, prywatny cmentarz Salamonów (ostatnich baronów  na zamku w Niedzicy), sztuczny zbiornik wodny z zaporą oraz powstałe na zaporze przestrzenne malowidło 3D. Następnie, udaliśmy się do pobliskiej Bacówki, by zobaczyć etap tworzenia pysznych oscypków. Każdy miał możliwość kupna świeżego, wyrabianego na miejscu serka. Około godz. 19 udaliśmy się do miejsca zakwaterowania na obiadokolację. 

       Drugi dzień naszej wycieczki był dość intensywny. Już od rana czekało na nas niemałe wyzwanie- zdobycie szczytu Trzy Korony (najwyższego szczytu Pienin Środkowych o wysokości 982 m n.p.m. należącego do Masywu Trzech Koron). Każdy bez problemu pokonał niełatwą trasę, by na koniec móc podziwiać przepiękne widoki z tarasu widokowego na samym szczycie. Po zejściu ze szczytu udaliśmy się do Wąwozu Homole, położonego w miejscowości Jaworki koło Szczawnicy. Od pani przewodnik dowiedzieliśmy się, iż nazwa wąwozu pochodzi od ruskiego słowa homoła, gomoła, które oznacza obły, bezrogi (nawiązanie do kształtu doliny), a sam wąwóz ma długość ok. 800 m. Następnie, przyszedł czas na pyszne lody i pamiątki w uroczym mieście uzdrowiskowym- Szczawnicy. Dzień zakończyliśmy obiadokolacją, grillem i wspólną grą w piłkę siatkową. 

       Trzeciego dnia wyruszyliśmy do miejscowości Sromowce na spływ Dunajcem. Zaopatrzeni w kamizelki ratunkowe, zajęliśmy miejsca w tratwach. W trakcie spływu podziwialiśmy piękne widoki oraz z ciekawością słuchaliśmy dowcipów flisaków i ich opowieści o Pieninach. Spływ trwał ok. 2 godz. i był jedną z najciekawszych atrakcji naszej wycieczki. Około godz. 12 wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Po drodzę nie mogło zabraknąć wizyty w restauracji McDonald's. Zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do Domaniewic ok. godz. 20. 

  • Warsztaty edukacyjne i konkurs z pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem ratowników medycznych

    Warsztaty edukacyjne i konkurs z pierwszej pomocy przedmedycznej z udziałem ratowników medycznych

    ttps://elc24.net/wiadomosci-lowicz/szkolne/warsztaty-edukacyjne-oraz-miedzyszkolny-konkurs-z-pierwszej-pomocy-przedmedycznej-iii-edycja

    W dniu 28 maja br. uczniowie klasy IVb oraz klas trzecich oddziałów gimnazjalnych uczestniczyli w ciekawych zajęciach z pierwszej pomocy przedmedycznej. W zajęciach brali udział także przedstawiciele klasy VI ze Szkoły Podstawowej w Domaniewicach oraz VI i VII ze Szkoły Podstawowej w Skaratkach. Warsztaty edukacyjne podzielone zostały na dwie części. W pierwszej, od godziny 9-tej, sześciu ratowników medycznych z firmy Falck-Medycyna zaprezentowało nam pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. W międzyczasie ratownicy opowiadali nam o swojej pracy oraz uczyli udzielania pierwszej pomocy na fantomach. Bardzo ciekawym doświadczeniem była możliwość obejrzenia z bliska karetki pogotowia oraz jej wyposażenia w profesjonalny sprzęt, służący do ratowania zdrowia i życia ludzi.

    W drugiej części spotkania odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu „Pierwsza pomoc w stanach bezpośredniego zagrożenia życia” pod patronatem Wójta Gminy Domaniewice Pana Pawła Kwiatkowskiego, który zaszczycił nas swoją obecnością. Celem konkursu było propagowanie idei niesienia pierwszej pomocy przedmedycznej w stanach zagrażających życiu poszkodowanego oraz pogłębianie wiedzy i umiejętności z zakresu pierwszej pomocy. Konkurs składał się z dwóch części. Pierwszy etap (teoretyczny) przeprowadzony został w dniu 17 maja br. w każdej ze szkół z terenu gminy. Do finału zakwalifikowało się 7 dwuosobowych zespołów: (2 zespoły ze SP w Skaratkach, 5 zespołów ze SP w Domaniewicach (w tym 3 zespoły z oddziałów gimnazjalnych). Każdy zespół miał do wykonania dwa takie same zadania praktyczne, które oceniła komisja konkursowa w składzie:

    Paweł Kwiatkowski – Wójt Gminy Domaniewice,

    Cezary Wójcik – wicedyrektor szkoły,

    Anna Śliwińska – ratownik medyczny,
    Krzysztof Boczkowski– ratownik medyczny

     

    Zadania konkursowe:

    1) ocena bezpieczeństwa i stanu poszkodowanego oraz ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej na materacu. Poszkodowany nieprzytomny, oddychający
    2) resuscytacja krążeniowo – oddechowa na fantomie. Poszkodowany nieprzytomny, nieoddychający

     

    Wyniki w kategorii szkoły podstawowe:

    I miejsce – zespół w składzie:
    Kucińska Emilia – kl. VII SP w Skaratkach
    Kucińska Aleksandra – kl. VII SP w Skaratkach

    Wyróżnienia – zespoły w składzie:
    Szuflińska Gabriela – kl. VI SP w Skaratkach
    Fabjańska Katarzyna – kl. VI SP w Skaratkach

    Kwestarz Mateusz – kl. VI SP w Domaniewicach
    Siek Bartłomiej – kl. VI SP w Domaniewicach

    Mrozowicz Maksymilian – kl. VI SP w Domaniewicach
    Kostrzewa Aleksandra – kl. VI SP w Domaniewicach

     

    Wyniki w kategorii gimnazjum:

    I miejsce – zespół w składzie:

    Kozakiewicz Natalia – kl. IIIb gimnazjum w Domaniewicach
    Widawska Kinga – kl. IIIb gimnazjum w Domaniewicach

    Wyróżnienia – zespoły w składzie:
    Jóźwicka Katarzyna – kl. IIIb gimnazjum w Domaniewicach
    Pawlata Julia – kl. IIIb gimnazjum w Domaniewicach

    Mróz Natalia – kl. IIIa gimnazjum w Domaniewicach
    Radzikowska Nikola – kl. IIIa gimnazjum w Domaniewicach

    Za zajęcie pierwszego miejsca każdy z uczestników otrzymał: dyplom oraz nagrody rzeczowe. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia oraz nagrody rzeczowe. Nauczyciele - opiekunowie zespołów konkursowych: p. Elżbieta Gajda, p. Małgorzata Pawlata i p. Cezary Wójcik otrzymali podziękowania.

    Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pana Wójta za patronat i nagrody oraz ratownikom medycznym za cenne szkolenie i chęć udziału w jury. Panu Mateuszowi Czajce dziękujemy za zorganizowanie przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego i karetki pogotowia. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w tej ważnej lekcji, jaką jest pierwsza pomoc przedmedyczna. Zdjęcia w Galerii.

     

                                                                                                                              Cezary Wójcik


     

  • Biblioteka szkolna - ogłoszenie

    Biblioteka szkolna - ogłoszenie

    08.06.2018r. - termin oddania książek do biblioteki.

    11.06.2018r. - termin zwrotu podręczników.

  • Dzień Dziecka - 5 czerwca 2018r.

    Dzień Dziecka - 5 czerwca 2018r.

    Uroczyste obchody Dnia Dziecka w naszej szkole odbędą się we wtorek 5 czerwca 2018r.

  • Domaniewicka Majówka z kostką Rubika

    Domaniewicka Majówka z kostką Rubika

    W niedzielę, przy pięknej pogodzie, odbyła się "Domaniewicka Majówka". Od rana, na boisku przy szkole podstawowej odbywał się tzw. "cross domaniewicki" pod patronatem Zbyszka Bródki, a w świetlicy szkolnej rywalizowali szachiści. Po południu, na placu koło ośrodka zdrowia, rozpoczął się festyn wiejski, z najważniejszą imprezą dnia- czyli Turniejem Wsi. Natomiast w szkolnej hali sportowej zagościła kostka Rubika. Odbywały się tu ogólnopolskie zawody w układaniu kostki Rubika na czas, w ramach łódzkiej ligi speedcubingu- Cube Factory Legue (CFL). Zjechali do nas najlepsi polscy zawodnicy, z których wielu jest aktualnymi rekordzistami świata lub mistrzami naszego kraju, np. Jonatan Kłosko, Michał Rzewuski (zwycięzca programu „The Brain - Genialny Umysł”) czy Tymon Kolasiński, w różnych odmianach kostki Rubika, takich jak skewb czy piraminx. Od godziny 8:30 do 19:00, rywalizowali oni w 7 oficjalnych konkurencjach: klasyczna kosta 3x3x3, większa kostka 4x4x4, kostka 3x3x3 z zamkniętymi oczami (BLD) i jedną ręką (OH), skewb i pyraminx. Każda z konkurencji miała 2 lub 3 rundy i kończyła się rywalizacją finałową, wyłaniającą najlepszą trójkę zawodników. Zawody sędziowali uczniowie klasy 7 oraz 3 uczniów z GP, którzy na ten czas zamienili się w wolontariuszy. Dzięki ich pomocy zawody przebiegały bardzo sprawnie. Sądziować pomagali: Weronika Lebioda, Patrycja Hemka, Julia Pianka, Julia Pieniążek, Wiktoria Konecka, Dominika Imiołek, Weronika Markowska, Paulina Pietrasiak, Martyna Gajewska, Dawid Grzelak, Olek Stajuda, Szymon Leszczyński, Mateusz Golisz i Marcin Kosiorek. Uczniowie zostali przeszkoleni przez delegata zawodów - Radka "Dżodżo" Drozdowicza- znanego youtubera oraz sędziego głównego zawodów z ramienia światowej federacji speedcubingu WCA. Mieszkańcy Domaniewic po raz pierwszy mogli zobaczyć, jak przebiegają takie zawody, z jaką pasją układają kostkę Rubika dzieci i dorośli, bo najmłodsza zawodniczka Pola miała 8 lat, a najstarszym był pan Janusz - lat 37, którzy rywalizowali jak równy z równym. Zawdnicy ci otrzymali od wójta gminy stosowne puchary. Puchar otrzymał również Michał Rzewuski- za najszybszy czas pojedynczego ułożenia. Michał uporał się z ułożeniem tradycyjnej kostki Rubika 3x3x3 w zaledwie 6,34 sekundy. Ten sam zawodnik w czasie naszych zawodów pobił także rekord Polski w średniej, w kostce 4x4x4. Jego wynik i nowy rekord Polski to 29,85 sekundy. Wieczorem, na głównej scenie festynu, najlepsi zawodnicy otrzymali z rąk wójta gminy- p. Pawła Kwiatkowskiego, medale, puchary i dyplomy, a wszyscy, którzy zaangażowali się w organizację zawodów, w tym główny organizator Michał Wojcieszek- stosowne podziękowania. Zdjęcia w Galerii.

    Wyniki zawodów można prześledzić na stronie http://cubecomps.com/live.php?cid=3231 

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniewicach
    ul. Główna 13
    99-434 Domaniewice
  • (+46) 838-35-92,
    kom. 510 336 418

Galeria zdjęć