EKO-pracownia "Kraina młodych przyrodników" Cyfrowa Szkoła Leader100 SPORT Program dla szkół NPRC Mała książka - wielki człowiek Dobra Edukacja Akademia Bezpiecznego Puchatka

Programy, projekty

EKO-pracownia "Kraina młodych przyrodników"

Więcej zdjęć w Galerii ►

W połowie 2023 r. nasza szkoła uzyskała dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na realizację zadania „Utworzenie ekopracowni w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Domaniewicach”, polegającego na polepszeniu warunków nauczania poprzez utworzenie kreatywnej i pomysłowej pracowni edukacyjnej. W ramach zadania pracownia została odmalowana i ozdobiona fototapetą, zyskała nowe oświetlenie, wyposażono ją w nowe meble, sprzęt audiowizualny, a także pomoce dydaktyczne, celem uatrakcyjnienia planowanych do realizacji zajęć.

Całkowity koszt Zadania – 63 482,00zł, z tego dofinansowanie to 95% wartości, czyli 60 000zł.

W ramach projektu pn. "Kraina młodych przyrodników" zrealizowane zostaną następujące działania:

- Zajęcia dodatkowe Szkolnego Koła LOP;

- Zajęcia przygotowujące do konkursów i akcji przyrodniczo-ekologicznych;

-Konkurs fotograficzny „Tereny wodne i podmokłe w Gminie Domaniewice”;

- Konkurs na prezentację multimedialną „Rzeźba polodowcowa w Gminie Domaniewice”;

- Konkurs plastyczny „Domek dla owadów”;

- Turniej wiedzy przyrodniczej „Flora i fauna jeziora Okręt”;

- Wycieczka edukacyjna z zajęciami terenowymi wokół jeziora Okręt: badanie jakości wody i gleby, obserwacja siedlisk ptaków wodno-błotnych.

Zakończenie realizacji zadania 30.06.2024 r.