Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 odbędzie się 3 września 2018r. (poniedziałek)
9:00- msza święta
10:00- spotkanie ogólne w hali sportowej, a następnie w klasach z wychowawcami
Rok szkolny
2018/2019
Ależ skąd !!!! przecież są.....
WAKACJE !!!
Dziękujemy uczniom za piękne świadectwa, nauczycielom
i pozostałym pracownikom szkoły za rok wytężonej pracy
w nowych realiach po reformie szkolnictwa, rodzicom za wsparcie, pomoc i dobre słowo.
Wszystkim życzymy udanych wakacji!!!
Rok szkolny 2017/2018 za nami.....
Dziś uczniowie otrzymali upragnione świadectwa.....jedni z wyróżnieniem i nagrodą książkową, drudzy bez- ale najważniejsze, że wszyscy otrzymali promocję do następnej klasy. Pani dyrektor, wójt i ksiądz proboszcz gratulowali wspaniałych ocen, życzyli ciekawych i bezpiecznych wakacji. Wychowawcy i pozostali nauczyciele docenili uczniów za osiągnięcia spotrowe, za udział w różnych konkursach, za działalność w wolontariacie, kołach zainteresowań, samorządzie uczniowskim. A uczniowie po raz ostatni wystąpili przed cała społecznością szkolną w krótkiej części artystycznej.
Zdjęcia w Galerii.
.....moje kochane dziewczyny
Zakończenie roku:
CZWARTEK - klasy 0 - 4 o godz. 9:00,
PIĄTEK - Msza św. o godz. 9:00,
klasy 5 - 7 oraz 2 - 3 GP o godz. 10:00
Dla uczniów klas 5 - 7 oraz GP - czwartek jest dniem wolnym od zajęc lekcyjnych.
Warsztaty naukowe „BLIŻEJ BIOLOGII: Składniki odżywcze”
Podczas zajęć uczniowie klasy IIA Gimnazjum poznali podstawowe składniki odżywcze oraz rolę jaką pełnią w organizmie człowieka. Za pomocą doświadczeń nauczyli się identyfikować ich obecność w produktach spożywczych. Uczniowie wykonali doświadczenia: reakcję ksantoproteinową, koagulację i denaturację białka, badali skład węglowodanów, rozróżniali tłuszcze nasycone i nienasycone. Wycieczka wzbogaciła wiedzę i umiejętności uczniów z zakresu biologii.
W piątek, odbyły się uroczyste obchody 90-lecia istnienia Ligi Ochrony Przyrody w Polsce. Organizatorem całej uroczystości był Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach, na czele z jego prezesem - p. Iwoną Leśniewicz. Uroczystość miała miejsce w gmachu budynku Liceum Ogólnokształcącego im. B. Prusa. Zjechało się na niawielu znakomitych gości, wsród których był sam Prezes Zarządu Głównego LOP w Warszawie- dr inż. Ryszard Kapuściński. Zaproszenie przyjęli również: prezydent miasta Skierniewic, burmistrz Rawy Mazowieckiej, starosta skierniewicki, rawski i nieborowski, wójtowie okolicznych gmin. Byli także przedstawiciele ważniejszych istytucji, z którymi współpracuje Liga Ochrony Przyrody, m. in. dyrekcja Bolimowskiego PK, Nadleśnictwo Skierniewice, Urząd Wojewódzki, WODN, PWSZ, Instytu Ogrodnictwa i Sadownictwa, WFOŚiGW w Łodzi. Zaproszono również opiekunów Szkonych Kół LOP wraz z dyrektorami szkół. Obchody miały bardzo uroczysty charakter: na początku wręczono odznaczenia wyróżniającym się opiekunom SK LOP, a dyrektorom- podziękowania; głos zabierali zaproszeni goście, prelegenci wygłaszali krótkie okolicznościowe wykłady, a członkowie SK LOP zadbali o część artystyczną. Nasze koło reprezentowali: Kinga Czubiak, Aleksandra Olesińska, Natalia Kurczak, Oliwia Wiesiołek i Patrycja Klejs (uczennice z kl. 6), które zaśpiewały piosenkę Anny Jantar "Radość najpiękniejszych lat", Julia Pianka (kl. 7), która zagrała utwór na skrzypcach, oraz Piotr Jędrzejczak (kl. 3a GP), który przedstawił zgromadzonym gościom humor z zeszytów szkolnych. Na koniec wszystkich zaproszono na poczęstunek, a wychodząc z sali, każdy mógł na pamiątkę tego ważnego wydarzenia zabrać ze sobą sadzonkę drzewa. My przywieźliśmy do szkoły sadzonkę lipy drobnolistnej, która zostanie posadzona przed szkołą i opatrzona stosowną tabliczką. Zdjęcia w Galerii.
„Jak nie czytam, jak czytam” w SP w Domaniewicach
https://elc24.net/wiadomosci-lowicz/szkolne/jak-nie-czytam-jak-czytam-w-sp-w-domaniewicach
8 czerwca 2018 r. o godz. 10.00 tysiące uczniów (i nie tylko) czytało książki w ramach ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”. W związku z systematycznym spadkiem czytelnictwa wśród dorosłych Polaków przeprowadzona impreza miała na celu pokazanie większej aktywności czytelniczej dzieci i młodzieży oraz promocję czytania wśród uczniów. W tym masowym przedsięwzięciu po raz pierwszy wzięła udział społeczność SP im. Jana Pawła II w Domaniewicach.
W wyznaczonym jako termin akcji dniu zebraliśmy się z książkami w rękach na szkolnym boisku, aby sobie poczytać. Zrobiliśmy to dla rozrywki, z uśmiechem, swobodnie i we wspólnym gronie. Każdy czytał to, na co miał ochotę. Uczniowie bardzo chętnie czytali książki, które przynieśli z domu lub wypożyczyli w bibliotece szkolnej, będącej organizatorem akcji. W realizacji przedsięwzięcia wspierała nas Pani Dyrektor, która zachęcała uczniów do prezentacji na forum szkolnym wybranych fragmentów, a także pozostali nauczyciele, którzy, przychodząc z własnymi woluminami pokazali nam, że czytanie wcale nie jest passe. Na boisku towarzyszył nam również plakat promujący czytelnictwo wykonany przez Tomka Kosiorka z klasy siódmej.
Miło było spotkać się w tak licznym gronie, by wspólnie oddać się lekturze. W 2017 r. w tym samym momencie w całej Polsce czytało 459.409 osób. Liczymy, że w tym roku rekord zostanie pobity. Mamy nadzieję, że akcja stała się również pretekstem do wymiany informacji na temat ulubionych lektur.
Dziękujemy wszystkim za udział i do zobaczenia w kolejnej edycji!
W dniu 11 czerwca 2018 r. oddziały przedszkolne i klasa 1b, pod opieką wychowawczyń i mam, pojechały na całodniową wycieczkę do Warszawy. Dzieci zwiedziły lotnisko Chopina, Starówkę oraz Łazienki Królewskie. Zobaczyły również Grób Nieznanego Żołnierza, Pomnik Smoleński, Kolumnę Zygmunta oraz warszawską Syrenkę. Z zaciekawieniem wysłuchały legend warszawskich oraz poznały historię stolicy. Ważnym punktem wycieczki były również warsztaty w Manufakturze Cukierków. Dzieci własnoręcznie wykonywały lizaki, a na koniec otrzymały słodkie upominki. Zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, wszyscy wrócili do Domaniewic około godz. 19.
Zdjęcia w galerii
W dniu 13 czerwca (środa) odbyła się ostatnia w tym roku szkolnym lekcja muzyki, prowadzona przez muzyków z Łodzi. W czasie tego spotkania prowadzący przeprowadził konkurs wiedzy o muzyce. Franek- uczeń klasy 0b, wykazał się najlepszą wiedzą i wygrał całą rywalizację, pokonując uczniów klas pierwszych i trzecich.
Serdecznie gratulujemy i z nieciepliwością czekamy na kolejne spotkania z muzyką w przyszłym roku szkolnym!
W dniu jutrzejszym (wtorek) jeździć będą tylko dwa autobusy (biały i granatowy), ponieważ autobus pomarańczowy uległ awarii.
W związku z tym, przywozy rano rozpoczynają się 20 minut wcześniej!!!
6 czerwca klasa 4b zrealizowała swoją nagrodę, którą zdobyła w konkursie organizowanym z okazji Dnia Ziemi. Jak pamiętamy, w konkursie należało wykonać makietę 3D Morza Bałtyckiego, a dodatkowe punkty klasa mogła zdobyć za morski wystój sali i gazetkę o Bałtyku. Uczniowie klasy 4b byli bezkonkurencyjni. Przy pomocy rodziców, wykonali wspaniałą dekorację sali oraz gazetkę, które zachwyciły jury. W nagrodę cała klasa pod opieka wychowawcy- p. Mateusza Czajki i p. Kasi Michalak, pojechała do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego na warsztatowe zajęcia w terenie. Przy pięknej pogodzie, uczniowie przez dwie godziny spacerowali ścieżkami Puszczy Bolimowskiej, zgłębiając tajniki flory i fauny. Pani przewodnik ciekawie opowiadała o historii założenia parku i jego osobliwościach. Uczniowie samodzielnie rozpoznawali chronione rośliny, podziwiali żeremia bobrów oraz ciekawe formy terenu, pozostawione przez ostatnie zlodowacenie. Sporo czasu spędzili w dolinie rzeki Rawki, która uważana jest za ostatnią dziką rzekę w Polsce Środkowej. Zajęcia bardzo się uczniom podobały.
Noc z 8 na 9 czerwca klasa 5a spędziła w szkole.
Impreza klasowa trwała od godz. 18 w piątek do ok. 9 w sobotę. Uczniowie wspólnie spędzili czas grając w piłkę nożną, jedząc pizzę oraz bawiąc się w różne zabawy mające na celu integrację grupy klasowej. Około godz. 20:30 wszyscy zasiedli przed dużym ekranem, by oglądać mecz i kibicować piłkarskiej drużynie Polski w jej rywalizacji z drużyną Chile. Następnie, przyszedł czas na przygotowanie się do snu. Po wieczorze pełnym atrakcji, uczniowie zasnęli ok. godz. 24. Rano, wszyscy udali się po świeże bułki i usiedli do wspólnego śniadania. Od ok. 9 uczniów odebrali rodzice.
Serdecznie dziękujemy p. Beacie Plewce za opiekę i wspólnie spędzony czas:-)
Spotykamy sie w piątek, o godz. 10:10 na boisku szkolnym na wspólne czytanie. Każdy czyta swoją ulubioną książkę!
Zdjęcia w Galerii
W piątek, klasy czwarte w komplecie zaliczyły pierwszą część egzaminu na kartę rowerową - czyli jazdę rowerem po specjalnie wyrysowanym torze jazdy. Pod czujnym okiem p. Grzegorza Czajki, uczniowie dzielnie pokonywali trudny tor. Niektórzy z poprawką, ale w końcowym efekcie szczęśliwie. A w poniedziałek (kl. 4b) oraz we wtorek (kl. 4a i 4c), na lekcji techniki uczniowie przystąpią do egzaminu teoretycznego. Zdjęcia w Galerii.
Klasy piąte po raz kolejny sprawdzały wiedzę w praktyce. Tym razem przeprowadzili dwa doświadczenia. W pierwszym ścinali białko jaja kurzego przy pomocy spirytusu salicylowego, a w drugim wykonali atrament sympatyczny z soku z cytryny. Tekst napisany sokiem z cytryny, po wyschnięciu staje się niewidoczny. Pojawia się z powrotem na kartce dopiero po podgrzaniu. Klasy piąte użyły do tego zwykłej świeczki, ale i tak okazało się, że to działa! Zdjęcia w Galerii.
W dniu 08.06.2018r. (piątek) w naszej szkole odbędzie sie akcja "Jak nie czytam, jak czytam". Tego dnia każdy uczeń przynosi dowolnie wybraną książkę. O godz. 10:00 nastąpi wspólne czytanie - każdy czyta to, na co ma ochotę
Dziś w naszej szkole świętowaliśmy dzień dziecka, pod hasłem "Dzień Dziecka - dzień sportu". O godzinie 9:00 na boisku szkolnym p. dyrektor powitała całą zgromadzoną społeczność szkolną- od zerówek, aż po trzecie klasy gimnazjum, oraz gości- czyli uczniów ze Szkoły Podstawowej w Skaratkach, wraz ze swoim nauczycielem w-fu, p. Zbigniewem Koneckim. Następnie zapoznano uczniów z planem dnia, a był on bardzo bogaty w atrakcje. Na uczniów czekały: rozgrywki sportowe (m.in. mecze piłki nożnej, pchnięcie kulą, skok w dal, gra w palanta, mecz siatkówki), pokaz bojowego wozu strażackiego- do obejrzenia którego zachęcał sam mistrz olimpijski Zbigniew Bródka, oraz najważniejsze wydarzenie - "Bieg dla Niepodległej". "Bieg dla niepodległej" jest jednym z elememtów szkolnych obchodów setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Brali w nim udział wszyscy uczniowie z obydwu szkół (a nawet niektórzy nauczyciele:)). Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i słodkie upominki. Również i w pozostałych konkurencjach sportowych najlepsi otrzymali nagrody i dyplomy. Nie zabrakło też słodkiego poczęstunku dla uczniów i ich wychowawców. Za organizację dziesiejszego dnia odpowiedzialni byli nasi wuefiści: p. G. Czajka, p. A. Stajuda i p. M. Szymajda, przy współpracy p. Z. Koneckiego. Zdjęcia w Galerii.
Dziś, kiedy cała społeczność szkolna bawiła się na "Dniu dziecka", dwie uczennice- Julia Grabowicz z kl. 6 i Martyna Gajewska z kl. 7, razem z p. Beatą Tomalą, brały udział w finałowej rozgrywce XIV TWP w Nadleśnictwie Zwierzyniec, koło Skierniewic. Dziewczynki z powodzeniem przeszły wcześnejsze etapy turnieju i wraz z innymi uczniami z powiatów łowickiego, skierniewickiego, rawskiego i żyrardowskiego rywalizowały o miano laureatów- czyli najlepszych przyrodników regionu. Pytania jak zwykle były bardzo trudne i wymagające wiedzy wykraczającej poza program nauczania przyrody w szkole podstawowej. Dziewczynki spisały się bardzo dobrze, uzyskując tytuł finalistek turnieju. Serdecznie gratulujemy sukcesu! Zdjęcia w Galerii.