Oddział przedszkolny w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Domaniewicach serdecznie zaprasza dzieci z oddziałów przedszkolnych 0a i 0b oraz przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Domaniewicach do udziału w Konkursie Świątecznym "EKO-ANIOŁ".
Szczegóły tutaj:
Pani dyrektor Stanisława Felczyńska zaprasza uczniów naszej szkoły do udziału w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym.
Prace należy składać do 31.12.2020 do Publicznego Przedszkola w Domaniewicach.
Regulamin w załączniku.
Szkolne Koło LOP zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konkursie literackim „Literatura zaklęta w leśnych wersach”. Organizatorem konkursu jest Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach.
Szczegóły tutaj: REGULAMIN_KONKURSU_-_2020-21.doc
Termin złożenia prac (w formie elektronicznej) upływa 22 grudnia.
Prace przesyłamy do p. B. Tomali lub J. Wojcieszek na pocztę Outlook.
Czekają cenne nagrody! wraz z publikacją utworów w specjalnym okolicznościowym tomiku wierszy i opowiadań.
Zapraszamy do udziału!
SK LOP
W ramach realizacji Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań Razem Bezpiecznej im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020 na zlecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, został nagrany spot profilaktyczny o tematyce związanej z zapobieganiem hejtowi wśród dzieci i młodzieży skierowany głównie do rodziców.
Serdecznie zapraszamy do obejrzenia!
M. Jasińska
Asystent Zespołu ds. Profilaktyki SpołecznejNieletnich i Patologii KPP w Łowiczu
tel. 47 843-25-66
Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych - święto obchodzone corocznie 3 grudnia , ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992 r.
Celem obchodów jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niepełnosprawnych, czyli ludzi u których występują ograniczenia w prawidłowym funkcjonowaniu spowodowane obniżeniem sprawności fizycznej lub psychicznej, albo nieprawidłowości w budowie i funkcjonowaniu organizmu, oraz pomoc we włączeniu tej grupy społecznej w społeczne życie.
Osoby niepełnosprawne mają prawo do: wolności i bezpieczeństwa, swobody poruszania się (w tym równego z osobami pełnosprawnymi dostępu do przestrzeni i budynków użyteczności publicznej, transportu, informacji i komunikacji), ochrony zdrowia, edukacji, życia prywatnego i rodzinnego oraz udziału w życiu politycznym i kulturalnym.
Polecam filmiki pt. „Integracja”
https://www.youtube.com/watch?v=90YGkSe-Cro
https://www.youtube.com/watch?v=RUbAzv_SeRc
Opracowanie: Liliana Redzisz
Żródło: Wikipedia
Miło nam poinformować, że uczniowie z naszego oddziału przedszkolnego oraz szkoły otrzymali nagrody oraz wyróżnienia w konkursie plastycznym "Z misiem w tytule", zorganizowanym przez Miejską Biblioteke w Łowiczu.
Serdecznie gratulujemy!!!
Wyniki tutaj:
https://www.cebrowski.pl/index.php/8-aktualnosci/501-z-misiem-w-tytule-wyniki-konkursu-internetowego
Biblioteka szkolna zaprasza wszystkich uczniów i rodziców na wirtualny kiermasz książek.
Książki można zamawiać z katalogu Księgarni Tuliszków:
http://booksspk.pl//DEMO_KSIAZKI/oferta_k2020/index.html lub na stronie internetowej: www.ksiegarnia-tuliszkow.pl
Serdecznie zapraszamy.
Uczniowie klasy Ia wiedzą, jak można przyjemnie wykorzystać czas zdalnej edukacji. Podczas lekcji zdalnych przyswoili wiadomości o teatrze, lalkach teatralnych. Poznali nazwy lalek i ich sposób działania. Dowiedzieli się, czym takie lalki różnią się od siebie nie tylko na podstawie informacji z podręcznika, ale również obejrzanego filmu na Youtube. Z różnorodnych materiałów tj. pałki i łyżki drewniane, bibuły, wstążki, papier kolorowy, wykonali ciekawe i pomysłowe kukiełki, które posłużyły do zorganizowania w domu przedstawień teatralnych dla rodzeństwa i rodziców.
Wieczór andrzejkowy już za nami. Wiele klas spędziło go razem online, wspólnie bawiąc się i wróżąc sobie.
Niegdyś wróżby andrzejkowe miały charakter wyłącznie matrymonialny i przeznaczone były tylko dla niezamężnych dziewcząt (męskim odpowiednikiem andrzejek były katarzynki). Początkowo andrzejki traktowano bardzo poważnie, a wróżby odprawiano tylko indywidualnie, w odosobnieniu. W czasach późniejszych andrzejki przybrały formę zbiorową, organizowaną w grupach rówieśniczych panien na wydaniu, zaś współcześnie przekształciły się w niezobowiązującą zabawę gromadzącą młodzież obojga płci.
A tak oto wróżyli sobie- przelweając wosk, uczniowie klasy 4b.
Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna zaprasza uczniów z klas I-III do wzięcia udziału w konkursie
,,Miś z ekranu - pomaga w czytaniu”.
Szczegóły tutaj: Regulamin_Konkursu_-_biblioteka_szkolna.docx
Prowadząc lekcje zdalne, zauważyliśmy, że często obok uczniów pojawiają się ich zwierzątka domowe. Psycholodzy, terapeuci i lekarze są zgodni, że obecność zwierząt pozytywnie wpływa na rozwój dzieci, pomaga im pokonywać trudności i rozładować negatywne emocje.
Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na dobroczynny wpływ na dzieci obecności zwierząt domowych, które mogą pełnić rolę wspierającą i terapeutyczną.
Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 4-8 Szkoły Podstawowej w Domaniewicach. Każdy uczeń może wykonać maksymalnie dwa zdjęcia swojego zwierzątka domowego i wysłać je na adres mailowy: biblioteka11@onet.pl. Termin nadsyłania zdjęć: 22 grudnia 2020.
Spośród nadesłanych zdjęć wyłonimy trzy nagrody oraz trzy wyróżnienia.
W ocenie prac weźmiemy pod uwagę następujące kryteria: propagowanie tematyki związanej z pozytywnym wpływem kontaktów dzieci ze zwierzętami, pomysłowość i poczucie humoru.
Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu i zgodą na publikacją przesłanych zdjęć na stronie internetowej i fanpage szkoły.
W imieniu Członka Zarządu Województwa Łódzkiego, p. Andrzeja Górczyńskiego zapraszamy do udziału do udziału w Wojewódzkim Konkursie na „Tradycyjne Pierniki Świąteczne". Konkurs skierowany jest do dzieci i młodzieży z naszego regionu.
https://www.lodzkie.pl/rolnictwo/konkurs-tradycyjne-pierniki
Jak co roku 25 listopada, wszystkie misie na całym świecie obchodzą swoje święto. Z tej okazji dzieci z grup 0a i 0b przeniosły się dziś do misiowej krainy i wzięły udział w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.
Dzieci poznały historię powstania pierwszego pluszowego misia, który od ponad 100 lat jest ulubieńcem i towarzyszem nie tylko najmłodszych. Obejrzały prezentację „Znane i nieznane misie”, przedstawiającą ilustracje i nazwy różnych misiów, które można spotkać w bajkach i filmach dla dzieci, jak również zobaczyć nocą na niebie, czy też spotkać w świecie rzeczywistym, obserwując przyrodę lub udając się na wycieczkę do Zoo.
W tym dniu dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: wspólne recytowanie wierszy o misiach, zabawy ruchowe, śpiewanie piosenek i misiowe tańce, zgadywanki oraz prace plastyczne.
Dzień Pluszowego Misia w naszej szkole był pełen uśmiechu, radości i wspólnej zabawy.
Tekst: A. Jurga
Zdjęcia: S. Budzyńska, M. Kruk
Drodzy Uczniowie i Rodzice,
pełni obaw, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej będziemy zmuszeni zrezygnować z naszej tradycji pomagania osobom potrzebującym, po zasięgnięciu opinii klasowych rad rodziców, po raz kolejny nasza szkoła zdecydowała się dołączyć do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA i zmienić świat na lepsze!!! W szczególności dziękujemy klasom Ib, IIb, IVa, VIc, VIIa oraz VIIb, które błyskawicznie zadeklarowały pomoc w organizacji akcji, również liczymy na wsparcie rodziców uczniów z pozostałych klas.
Rodzina, którą wybraliśmy to: Pani Genowefa (63 lat) wiodła szczęśliwe życie u boku partnera. Razem wspólnie podróżowali po kraju. Miała w nim oparcie. Niestety kobieta zaczęła mieć problemy ze zdrowiem. Liczne choroby uniemożliwiły jej także pracę zarobkową. Niedługo później zmarł jej partner. Obecnie pani Genowefa jest samotną i schorowaną osobą. Nie posiada żadnej bliskiej rodziny. Jedyną pomoc i wsparcie ma w opiekunce z MOPS-u. Potrzebuje stałej pomocy przy codziennych obowiązkach. Kobieta utrzymuje się z renty socjalnej i zasiłków w kwocie ok 1000 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania na życie pozostaje jej 184 zł. Pani Genowefa pomimo trudów dnia codziennego jest pogodna i pełna chęci do życia. Chciałaby choć w niewielkim stopniu odzyskać zdrowie. Mogłaby wówczas iść do pracy. Kobieta większość czasu poświęcenia na szydełkowanie. To ją relaksuje i pozwala w dodatkowy sposób dorobić. Uwielbia bawić się ze swoim ukochanym psem. Wielkim marzeniem pani Genowefy jest wybranie się w podróż po miejscach, które odwiedziła w młodości.
Potrzeby rodziny:
a) Żywność: herbata, kawa, mąka, olej, makaron, kasza, ryż i inne produkty dla diabetyków, z małą zawartością cukrów prostych;
b) Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, kosmetyki;
c) Odzież: kurtka (zimowa) rozmiar: 164 cm (nie czarna), spodnie eleganckie rozmiar: 164;
d) Wyposażenie mieszkania: terma, większa miska (w której kobieta będzie się myła);
e) Inne potrzeby: pół tony węgla.
Zwracamy się z prośbą do chętnych Rodziców dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć naszą akcję rzeczowo lub finansowo. Datki można wpłacać w sekretariacie szkoły lub na konto Rady Rodziców z dopiskiem „Szlachetna paczka” na numer konta 96 1090 2590 0000 0001 3559 5927.
Artykuły prosimy dostarczać do szkoły w dniach 23.11.2020 r. do 04.12.2020 r.
Nawet jedna, drobna rzecz od Państwa pomoże nam stworzyć wspólną SZLACHETNĄ PACZKĘ!
Pamiętajmy BOGATYM NIE JEST TEN, KTO POSIADA, LECZ TEN, KTO DAJE. Razem zmieńmy świat na lepsze!
Dziękujemy!
Samorząd Uczniowski
Kochani, jeśli ktoś z Was ma zamiar zmienić fryzurę, zachęcamy do zapoznania się ze szlachetną akcją Fundacji „Rak'n'Roll” pod hasłem „Daj włos!”
Kobiety i dziewczynki w trakcie leczenia nowotworów tracą włosy, a bywa, że razem z nimi chęć do życia i siły do walki z chorobą. Pewną pociechą dla nich jest możliwość zastąpienia swoich włosów peruką. Niestety, te wykonane z naturalnych włosów są bardzo drogie. Fundacja „Rak'n'Roll” zachęca do oddawania swoich ściętych włosów w dobrym celu: powstaną z nich piękne peruki przekazywane nieodpłatnie osobom w trakcie chemioterapii.
Szczegóły akcji i 5 bardzo ważnych zasad, żeby „Dać (Dobry!) Włos”, by dar był piękny i mądry na stronie Fundacji „Rak'n'Roll”:
www.raknroll.pl/dajwlos
Włosy można ściąć w domu lub w dowolnym salonie fryzjerski, ale koniecznie pamiętając o spełnieniu następujących warunków:
Włosy po ścięciu muszą mieć co najmniej 25 cm, aby można było z nich utkać perukę,
Włosy nie mogą być farbowane ani rozjaśniane,
Włosy muszą być umyte bez odżywki i zaplecione w warkocz/ warkocze,
Włosy muszą być suche.
Dodatkowo trzeba wypełnić stosowne oświadczenie (w przypadku osób niepełnoletnich robią to rodzice/opiekunowie), które razem z włosami przesyła się na adres: Fundacja Rak’n’Roll/ Daj Włos!, Al. Wilanowska 313a, 02-665 Warszawa.
Zainteresowanych odsyłamy na stronę Fundacji i rozważenia szlachetnego daru.
Anioły ze szkoły
Podziekowanie_Rak_n_Roll.pdf
Z okazji święta 11 listopada, uczniowie wykonali prezentacje multimedialne. Oto niektóre znich:
Narodowe_Swieto_Niepodleglosci_M.P.pptx
Swieto_Niepodleglosci_Prezentacja.pptx
prezentacja_2020_Krystian_Kucinski.pptx
Prezentacja_11_listopada_M.W.pptx
11_listopada-Narodowe_Swieto_Niepodleglosci.pptx
25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci z powiatu łowickiego.
Zapraszamy do udziału w konkursie młodych czytelników.
Prace należy zgłaszać do 25 listopada br.
Szczegóły (w tym regulamin i oświadczenie) na stronie Miejskiej Biblioteki w Łowiczu:
https://www.cebrowski.pl/?fbclid=IwAR3vux_-sahariOBqudPA2ONJ_mF__1RL3uSfg2vDF7sUe7Vf2eX20hSigE