Nawigacja

  • Szlachetna Paczka 2020

    Szlachetna Paczka 2020

    Drodzy Uczniowie i Rodzice,

    pełni obaw, że w obecnej sytuacji epidemiologicznej będziemy zmuszeni zrezygnować z naszej tradycji pomagania osobom potrzebującym, po zasięgnięciu opinii klasowych rad rodziców, po raz kolejny nasza szkoła zdecydowała się dołączyć do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA i zmienić świat na lepsze!!! W szczególności dziękujemy klasom Ib, IIb, IVa, VIc, VIIa oraz VIIb, które błyskawicznie zadeklarowały pomoc w organizacji akcji, również liczymy na wsparcie rodziców uczniów z pozostałych klas.

    Rodzina, którą wybraliśmy to: Pani Genowefa (63 lat) wiodła szczęśliwe życie u boku partnera. Razem wspólnie podróżowali po kraju. Miała w nim oparcie. Niestety kobieta zaczęła mieć problemy ze zdrowiem. Liczne choroby uniemożliwiły jej także pracę zarobkową. Niedługo później zmarł jej partner. Obecnie pani Genowefa jest samotną i schorowaną osobą. Nie posiada żadnej bliskiej rodziny. Jedyną pomoc i wsparcie ma w opiekunce z MOPS-u. Potrzebuje stałej pomocy przy codziennych obowiązkach. Kobieta utrzymuje się z renty socjalnej i zasiłków w kwocie ok 1000 zł. Po odliczeniu kosztów utrzymania na życie pozostaje jej 184 zł. Pani Genowefa pomimo trudów dnia codziennego jest pogodna i pełna chęci do życia. Chciałaby choć w niewielkim stopniu odzyskać zdrowie. Mogłaby wówczas iść do pracy. Kobieta większość czasu poświęcenia na szydełkowanie. To ją relaksuje i pozwala w dodatkowy sposób dorobić. Uwielbia bawić się ze swoim ukochanym psem. Wielkim marzeniem pani Genowefy jest wybranie się w podróż po miejscach, które odwiedziła w młodości.

    Potrzeby rodziny:

    a)     Żywność: herbata, kawa, mąka, olej, makaron, kasza, ryż i inne produkty dla diabetyków, z małą zawartością cukrów prostych;

    b)     Środki czystości: proszek do prania, płyn do mycia naczyń, mydło/żel myjący, pasta do zębów, płyn do płukania, płyny czyszczące, szampon, szczoteczka do zębów, kosmetyki;

    c)     Odzież: kurtka (zimowa) rozmiar: 164 cm (nie czarna), spodnie eleganckie rozmiar: 164;

    d)     Wyposażenie mieszkania: terma, większa miska (w której kobieta będzie się myła);

    e)     Inne potrzeby:   pół tony węgla.

    Zwracamy się z prośbą do chętnych Rodziców dobrej woli, którzy zechcą wesprzeć naszą akcję rzeczowo lub finansowo. Datki można wpłacać w sekretariacie szkoły lub na konto Rady Rodziców z dopiskiem „Szlachetna paczka” na numer konta 96 1090 2590 0000 0001 3559 5927.

    Artykuły prosimy dostarczać do szkoły w dniach 23.11.2020 r. do 04.12.2020 r.

    Nawet jedna, drobna rzecz od Państwa pomoże nam stworzyć wspólną SZLACHETNĄ PACZKĘ!
    Pamiętajmy BOGATYM NIE JEST TEN, KTO POSIADA, LECZ TEN, KTO DAJE. Razem zmieńmy świat na lepsze!

    Dziękujemy!

    Samorząd Uczniowski


     

  • Akcja "Daj Włos!" Aniołów ze szkoły

    Akcja "Daj Włos!" Aniołów ze szkoły

    Kochani, jeśli ktoś z Was ma zamiar zmienić fryzurę, zachęcamy do zapoznania się ze szlachetną akcją Fundacji „Rak'n'Roll” pod hasłem „Daj włos!”

    Kobiety i dziewczynki w trakcie leczenia nowotworów tracą włosy, a bywa, że razem z nimi chęć do życia i siły do walki z chorobą. Pewną pociechą dla nich jest możliwość zastąpienia swoich włosów peruką. Niestety, te wykonane z naturalnych włosów są bardzo drogie. Fundacja „Rak'n'Roll” zachęca do oddawania swoich ściętych włosów w dobrym celu: powstaną z nich piękne peruki przekazywane nieodpłatnie osobom w trakcie chemioterapii.

    Szczegóły akcji i 5 bardzo ważnych zasad, żeby „Dać (Dobry!) Włos”, by dar był piękny i mądry na stronie Fundacji „Rak'n'Roll”:

    www.raknroll.pl/dajwlos

    Włosy można ściąć w domu lub w dowolnym salonie fryzjerski, ale koniecznie pamiętając o spełnieniu następujących warunków:

    • Włosy po ścięciu muszą mieć co najmniej 25 cm, aby można było z nich utkać perukę,

    • Włosy nie mogą być farbowane ani rozjaśniane,

    • Włosy muszą być umyte bez odżywki i zaplecione w warkocz/ warkocze,

    • Włosy muszą być suche.

    Dodatkowo trzeba wypełnić stosowne oświadczenie (w przypadku osób niepełnoletnich robią to rodzice/opiekunowie), które razem z włosami przesyła się na adres: Fundacja Rak’n’Roll/ Daj Włos!, Al. Wilanowska 313a, 02-665 Warszawa.

    Zainteresowanych odsyłamy na stronę Fundacji i rozważenia szlachetnego daru.

    Anioły ze szkoły

    Podziekowanie_Rak_n_Roll.pdf​​​​​​​

  • UWAGA !

    UWAGA !

    Zdalne nauczanie zostaje przedłużone

    do 22.12.2020 r.,

    a ferie zimowe przesunięte

    na 4-17.01.2021 r.

  • Konkurs plastyczny Miejskiej Biblioteki w Łowiczu

    25 listopada obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia z tej okazji Miejska Biblioteka im. A. K. Cebrowskiego w Łowiczu ogłosiła konkurs plastyczny dla dzieci z powiatu łowickiego.

     

    Zapraszamy do udziału w konkursie młodych czytelników.

    Prace należy zgłaszać do 25 listopada br.

    Szczegóły (w tym regulamin i oświadczenie) na stronie Miejskiej Biblioteki w Łowiczu:

    https://www.cebrowski.pl/?fbclid=IwAR3vux_-sahariOBqudPA2ONJ_mF__1RL3uSfg2vDF7sUe7Vf2eX20hSigE

  • Przerwa w zajęciach szkolnych

  • Dbajmy o siebie i innych!

  • Domki dla owadów czekają na swoich lokatorów

    Domki dla owadów czekają na swoich lokatorów

    Domki już od dłuższego czasu stoją w naszymm szkolnym ogródku i po woli są zasiedlane przez owady różnych gatunków. Dzięki Wam owady mają bezpieczne schronienie na zimę. A wiosną odwdzięczą się nam zapylając kwiaty i niszcząc szkodniki upraw.

    Dziękujemy! SK LOP

  • 20 LISTOPADA - MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

     

     

    W dniu 20 listopada 1989 r. Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych przyjęło Konwencję o prawach dziecka. Jest to najważniejszy i najbardziej uniwersalny dokument mówiący o prawach dziecka, nazywany światową konstytucją praw dziecka.

    Prawa dziecka są odbiciem praw człowieka. Człowiekiem, który najpełniej podniósł kwestię praw dziecka i pozostał wielkim orędownikiem praw najmłodszych, był Janusz Korczak.

    Polecam krótki filmik o prawach dziecka.

    https://www.youtube.com/watch?v=a-PphP4hT4o

    Opracowanie: Liliana Redzisz

    Żródło: www.nowaszkola.com

  • I miejsce w konkursie wojewódzkim

    Urząd Statystyczny w Łodzi, odpowiedzialny za realizację Powszechnego Spisu Rolnego 2020 na terenie województwa łódzkiego, we wrześniu zaprosił wszystkie placówki wychowania przedszkolnego do wzięcia udziału w konkursie plastycznym pt. „Życie i praca na wsi”. Konkurs miał na celu rozwój umiejętności plastycznych i kreatywności dzieci oraz promocję Powszechnego Spisu Rolnego 2020.

    Miło nam poinformować, że dzieci z naszego oddziału przedszkolnego zajęły w tym konkursie I miejsce.   

    Dzieciom oraz ich opiekunkom serdecznie gratulujemy!

    Tekst: J. Wojcieszek

  • 14 LISTOPADA-OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

    W związku z przypadającym
    Ogólnopolskim Dniem Seniora
    składamy wszystkim Seniorom najserdeczniejsze życzenia z okazji ich święta.

    Życzymy Państwu
    długich lat życia w dobrym zdrowiu, pełnych rodzinnego ciepła, pogody ducha, satysfakcji oraz spełnienia wszystkich  marzeń.
    Niech jesień życia będzie najlepszym czasem do spełnienia rzeczy niespełnionych,
    a każdy dzień niech dostarcza Państwu wielu radości i uśmiechu na twarzy.

  • 14 LISTOPADA-OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

    14 LISTOPADA-OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ SENIORA

    14 listopada obchodzimy Ogólnopolski Dzień Seniora. Święto ma na celu m. in. docenić ogromną rolę seniorów w społeczeństwie, zwiększyć integrację międzypokoleniową czy popularyzować ich udział w życiu kulturalnym i ekonomicznym. Wbrew pozorom, ludzie w dojrzałym wieku mają wiele energii i chęci do działania.

    Ogólnopolski Dzień Seniora organizowany jest w całej Polsce. W spotkaniach z osobami starszymi uczestniczą także młodzi ludzie, co z pewnością wyjątkowo cieszy seniorów. Dla wielu z nich właśnie kontakt z młodzieżą przynosi najwięcej szczęścia, a młodzi od starszych mogą się naprawdę wiele nauczyć.

    Seniorzy pełnią bardzo ważną rolę w każdej rodzinie – mają za sobą pokaźny bagaż doświadczeń i wspomnień, którymi dzielą się z młodszymi pokoleniami. Są to zarówno historie związane z ważnymi wydarzeniami społecznymi, ale i dziejami rodziny. Kto inny jak nie dziadek opowie wnukom o sukcesach dawnych sportowców, czy dobrych obyczajach, kto jak nie babcia przekaże kobietom wyjątkowe, nie do podrobienia przepisy kulinarne.

    Warto pamiętać, że seniorzy wychowują kolejne pokolenia. Tak jak kiedyś opiekowali się swoimi dziećmi, tak dziś dbają o wnuków. Dzięki nim rodzice mogą pójść do pracy, pojawić się na ważnym spotkaniu. To właśnie babcia albo dziadek zostaną z dziećmi albo zaprowadzą je do przedszkola.

    Seniorzy potrafią obsługiwać komputery, wstawiać posty w serwisach społecznościowych, regularnie uprawiają sport i często żyją aktywniej, niż młody człowiek.


     

    Opracowanie: Liliana Redzisz

    Źródło: www.bimkal.pl

  • 13 LISTOPADA – MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ NIEWIDOMYCH

     


     

    W Polsce wg statystyk żyje blisko 2 mln osób niewidomych i słabowidzących. Wciąż jednak niewiele wiemy, jak pomóc takim osobom w ich codziennym życiu i jak ta codzienność tak naprawdę wygląda. Polecam obejrzenie filmiku, który w części uświadomi nam jak możemy pomóc osobom niewidomym.

    https://www.youtube.com/watch?v=WpJ2hrmn7qM

    Międzynarodowy Dzień Niewidomych obchodzony jest 13 listopada od 1946 roku.

    Celem święta jest przybliżenie społeczeństwu problemów osób niewidomych oraz słabowidzących.

    "Darczyńca niewidomych"

    Louis Braille - darczyńca niewidomych. O jego wynalazku mówi się, że był epokowy i otworzył niewidomym drogę do nauki i kultury. Braille przy pomocy sześciu małych punktów rozwiązał problem pisma dla niewidomych, którego rozwikłanie wydawało się niemożliwe.

    Dzisiaj jego pismo stosowane jest przez niewidomych na całym świecie. Piszą oni tym systemem, czytają książki pisane „Braillem”, odczytują nuty, skomplikowane wzory chemiczne oraz rozwiązują zadania matematyczne.

    CIEKAWE:

    Ludwik Braille urodził się w 1809 roku .

    Na skutek nieszczęśliwego wypadku stracił wzrok w wieku 3 lat. Podczas zabawy w warsztacie rymarskim swojego ojca ukłuł się w oko, w które wdało się zakażenie. Ponieważ po pewnym czasie infekcja przeniosła się również do drugiego oka, spowodowało to całkowitą ślepotę. Duży wpływ na rozwój Ludwika mieli jego rodzice, którzy postanowili, że ich najmłodsze dziecko będzie traktowane jak pełnoprawny członek rodziny i każdy starał się przekazywać mu pewne umiejętności lub wiadomości.

    Opracowanie :Liliana Redzisz

    Żródło: www.megamocni.pl , www.polskieradio.pl

     

  • Odbiór nagród w konkursie "Domki dla owadów"

    Odbiór nagród w konkursie "Domki dla owadów"

    Nagrody i wyróżnienia w konkursie "Domki dla owadów" są do obioru w sekretariacie szkoły.

    Jeszcze raz gratulujemy nagrodzonym i wyróżnionym! i dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie!

    SK LOP B. Tomala, J. Wojcieszek

  • 11 listopada

  • 11 listopada

    Narodowe Święto Niepodległości – święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

    Zapraszamy do obejrzenia prezentacji!

  • Kotyliony - prace uczniów z kl. 2b

  • Szkoła do hymnu!

    11 Listopad - Narodowe Święto Niepodległości. Oddziały zerówkowe przystąpiły do akcji MEN "Szkoła do hymnu 2020". Dzieci dumnie odśpiewały hymn Polski "Mazurek Dąbrowskiego" oraz wykonały piękne prace tematyczne: flagę i godło Polski. Dzień Niepodległości stał się bardzo radosnym dniem w naszej szkole i mamy nadzieję że zostanie on w pamięci naszych "Małych Polaków".

    Tekst: S. Budzyńska, Zdjęcia: S. Budzyńska, M. Kruk

  • Kursy autobusu szkolnego

    Kursy autobusu szkolnego

    Od poniedziałku 9 listopada będzie kursował 1 autobus:

    - na dowóz wyjazd spod szkoły godz. 8.00

    - na odwóz wyjazd spod szkoły godz. 14.00.

     

  • Wyniki konkursu „Pokaż Język”

    W imieniu Klubu Europejskiego dziękujemy uczniom, którzy przygotowali piękne prace do konkursu promującego naukę języków.

    Plakaty i przygotowane przez Was prezentacje były naprawdę ciekawe!

    Poniżej przedstawiamy listę zwycięzców.

    I miejsceTymoteusz Ruciński oraz Weronika Osówniak, z kl. 8b

    II miejsce – Wiktor Tomasik, kl. 6a

    III miejsce – Weronika Kurczak, kl. 4a

    Ze względu na panujące obostrzenia bardzo prosimy rodziców, aby to oni odebrali nagrodę dla dziecka. Po dyplomy można zgłaszać się od poniedziałku 9.11.2020r do sekretariatu szkoły.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniewicach
    ul. Główna 13
    99-434 Domaniewice
  • (+46) 838-35-92,
    kom. 510 336 418

Galeria zdjęć