W dniu 1 grudnia 2024r. w Nadarzynie odbyły się Ogólnopolskie Zawody w Mini Piłce Siatkowej dziewcząt z klas 4. Naszą szkołę reprezentowały: Kaja Graszka, Milena Kucińska, Zuzanna Maciejewska, Eliza Grabowicz, Amelia Gałaj, Maja Janicka, Pola Golisz, Martyna Kozakiewicz. Wszystkie dziewczyny trenują w klubie Asik Domaniewice.
Do zawodów dziewczęta przygotowywali trenerzy: Akradiusz Stajuda oraz Grzegorz Czajka.
Tekst: G. Czajka
W dniu 25 listopada 2024r. w Szkole Podstawowej w Bielawach odbył się powiatowy Turniej w Unihokeja dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Bródka Gabriela, Fijołek Gabriela, Karcz Marika, Jarota Łucja, Kostrzewa Amelia, Płacheta Pola, Lis Franciszek, Kwestarz Jan, Dałek Kacper, Sędal Igor, Gajda Jan i Wieczorek Dominik.
W końcowej rywalizacji dziewczęta zajęły 3 miejsce, a chłopcy 4.
Gratulujemy!!
Tekst i zdjęcia: G. Czajka.
Nasi uczniowie uczestniczyli w pokazie chemicznym "Zalektryzowani". Niektórzy z nich osobiście wykonywali doświadczenia.
Tekst i zdjęcia: J. Wojcieszek
Dnia 28 listopada 2024 r. uczniowie klas 6 pojechali na wycieczkę do Centrum Nauki i Techniki EC1 i Teatru im.S.Jaracza do Łodzi.
W przestrzeniach ponad stuletniej elektrowni w Łodzi uczniowie obejrzeli ok. 150 stanowisk i eksponatów na ponad 8.000 m2 powierzchni wystawienniczej. W Centrum podziwialiśmy trzy ścieżki dydaktyczne: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji” oraz "Mikroświat—makroświat" ulokowane na pięciu piętrach.
W Teatrze im. Stefana Jaracza szóstoklasiści obejrzeli spektakl pt. „Hobbit”. Przedstawienie, w opracowaniu i reżyserii Grzegorza Suskiego, było wypełnione piosenkami, przepięknymi kostiumami i rekwizytami ze świata Hobbita, a także dużą interakcją z publicznością. Wszyscy zgodnie stwierdzili, iż był to najlepszy spektakl na jakim byli do tej pory.
Tekst i zdjęcia: D.Szczęsna
Dnia 27 listopada dzieci z klas I-II oraz grupy 0a i 0b mieli okazję uczestniczyć w spektaklu Cyber-Edek. Pan Mateusz Mat-Art Imprezy na każdą okazję przygotował przedstawienie na temat bezpieczeństwa w sieci.
Bohater Edek pokazał dzieciom jakie konsekwencje niesie ze sobą nadmierne korzystanie z ekranów.
Najmłodsi dowiedzieli się również czym jest HEJT, FAKE NEWSY oraz że nie należy wierzyć we wszystko co zobaczymy w sieci.
Spektakl Cyber- Edek pokazał dzieciom, że otaczający nas świat jest znacznie lepszy niż ten wirtualny.
Przedstawienie bardzo się podobało, ponieważ było pełne humoru, ale też zawierało porady jak oderwać się od urządzeń elektrycznych.
Tekst i zdjęcia: A. Wawrzyn
Dziś 26.11.2024 r. naszą szkołę odwiedzili Policjanci z Komenda Powiatowa Policji w Łowiczu - mł. asp. Mateusz Dzik oraz mł. asp. Aleksandra Jadach.
Głównym celem wizyty było jeszcze lepsze poznanie zawodu POLICJANTA i przypomnienie podstawowych zasad ruchu drogowego, a także zwiększenie świadomości uczniów na temat ich własnego bezpieczeństwa.
Podczas spotkań z klasami 0-I funkcjonariusze omówił najważniejsze zasady przechodzenia przez jezdnię, zachowania ostrożności w pobliżu dróg oraz znaczenie noszenia elementów odblaskowych - szególnie po zmroku.
W klasach II-III policjanci poruszyli również temat bezpieczeństwa w szkole i poza nią, przedstawili i omówili konsekwencje jakie niesie za sobą hejt oraz przekazali informacje, jak bezpiecznie poruszać się w sieci. Uczniowie mieli okazję zadać pytania i podzielić się własnymi spostrzeżeniami.
Serdecznie dziękujemy i mamy nadzieję, że to spotkanie i zdobyta wiedza przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa naszych uczniów w szkole oraz poza nią.
Szanowni Państwo, kolejny raz nasza Szkoła, dołącza do drużyny SZLACHETNEJ PACZKI.
Jest to ogólnopolski projekt pomocy biednym i potrzebującym rodzinom, znajdującym się w trudnej sytuacji. Paczka łączy tysiące osób: wolontariuszy, darczyńców, dobroczyńców oraz ubogie i biedne rodziny, które potrzebują pomocy innych. Szlachetna Paczka realizuje misję inspirowania ludzi do stawania się bohaterami i wygrywania swojego życia. To, do ilu rodzin Paczka dotrze z pomocą zależy od wsparcia darczyńców.
I Wy możecie wesprzeć tą wielką misję walki z biedą w Polsce.
Poniżej przedstawiamy potrzeby wybranej przez Nas Rodziny i zachęcamy do dzielenia się DOBREM. ZBIÓRKA DARÓW TRWA DO 09.12.2024 r.
SU, M. Kruk, M. Czajka
Dziś w naszej szkole obchodzimy "Dzień Życzliwości". Każdy może napisać i przypiąć do tablicy miłe słowo, skierowane do drugiej osoby.
Pamiętajmy... miłe słowa mają wielką moc!
Tekst i zdjęcia: J. Wojcieszek
25 listopada sale 0a i 0b zamieniły się w krainę pluszowych maskotek. Dołączając do akcji SU Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia dzieci zabrały do szkoły swoje ukochane MISIE .
Zerówiaki dowiedziały się różnych ciekawostek o misiach i znaczeniu przyjaźni.
To był dzień pełen nauki i zabawy, który pokazał, że edukacja może być naprawdę przyjemna.
Akcja SU - "Kto ma dziś ze soba Misia - ten nie będzie pytany :)"
Zdjęcia: J. Wojcieszek
https://pl-pl.facebook.com/spdomaniewice.434/
Ślubowanie klas I
Uczniowie klas pierwszych przygotowywali się do tej uroczystości od początku roku szkolnego. Pod okiem wychowawców, dzielnie uczyli się wierszy i piosenek, wytrwale ćwiczyli podczas prób. Swoje umiejętności zaprezentowali w czasie apelu, rozpoczynając tę uroczystość zatańczeniem polskiego tańca narodowego - POLONEZA. Pierwszaki pięknie śpiewały i recytowały o przyjaźni, koleżeństwie i potrzebie edukacji.
Podczas części artystycznej w niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po złożeniu ślubowania pani dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia. „Pasuję Cię na ucznia klasy pierwszej”
Przybili na obecność zaproszeni goście, Rodzice oraz koledzy i koleżanki nagrodzili występujących gromkimi brawami.
Ten dzień na długo zostanie pierwszakom w pamięci.
22 listopada 2024 r w Szkole Podstawowej nr 2 w Głownie odbył się konkurs wokalny pieśni patriotycznej „Dziecięce Legiony II”. Do konkursu zgłosiło się 11 placówek w tym Domaniewice.
Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca i wyróżnienia:
Kategoria dla dzieci z klas 0 (duety i zespoły)
Amelia Kruk, Iga Jurga, Maciej Zakrzewicz – wyróżnienie
Kategorie dla dzieci z klas 1-3:
Kategoria I (soliści)
Zofia Kałuża – 1 miejsce
Hanna Sękalska – wyróżnienie
Kategoria II – (duety i zespoły)
Natalia Kruk, Maja Dałek – 2 miejsce
Tekst i zdjęcia: D. Andruszkiewicz. A. Bródka
8 listopada, wszyscy uczniowie z naszej szkoły, odświętnie ubrani przystąpili do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 odśpiewali pełną wersję Mazurka Dąbrowskiego, czyli naszego hymnu narodowego.
Tekst i zdjęcia: J. Wojcieszek
6 listopada w kościele pw. św. Maksymiliana Kolbego w Głownie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie wokalnym, a 17 listopada o 17.00 w miał miejsce koncert pieśni patriotycznych, w którym zaprezentowali się laureaci konkursu. Nasi uczniowie zdobyli następujące miejsca i wyróżnienia:
W I kategorii wiekowej klas 1-3
Zofia Kałuża- 2 miejsce
W II kategorii wiekowej klas 4-6
Milena Kucińska- 2 miejsce
Bartłomiej Kapusta- 3 miejsce
Malwina Kapusta- wyróżnienie
W III kategorii wiekowej klas 7-8
Maja Milczarek- 3 miejsce
Zachęcamy do wysłuchania utworu „Jest takie miejsce” w wykonaniu Zosi
Tekst i zdjęcia: D. Andruszkiewicz
Dnia 18.11.2024 r. klasy 0A oraz 0B wzięły udział w ogólnopolskiej akcji edukacyjno - zdrowotnej #fioletowelove2024, organizowanej z okazji Światowego Dnia Wcześniaka, który przypada w dniu 17 listopada.
Jest to wyjątkowa okazja, by pokazać wsparcie najmłodszym bohaterom - wcześniakom, hospitalizowanym niemowlętom oraz ich rodzinom
Zerówiaki z zaangażowaniem stworzyły fioletowe serca, wykonały specjalnie zaprojektowane na tę okazję karty pracy oraz wysłuchały wierszyka "Kangurek Oli" oraz Opowiadanie o Narodzinach Wcześniaka
"Kangurek Oli”, który przybliżył temat wcześniactwa, które dotyczy wielu z ich rówieśników.
https://lowicz24.eu/galerie/patriotyczna-wieczornica-g432743
W stronę wolności - galeria zdjęć ukazująca uczniów z różnych klas podczas patriotycznego spotkania w sali gimnastycznej. Uczniowie przypominali historię walki o suwerenność, od rozbiorów po XX wiek, poprzez pieśni i taniec. Wzmocnieni biało-czerwonymi barwami stworzyli wzniosły symbol jedności - flagę Polski.