Świetlica

Świetlica szkolna funkcjonuje w godzinach 7.00-9:00 oraz 12.30-15.30 oraz w trakcie zajęć lekcyjnych, wynikających z planu dydaktyczno-wychowawczego.

Opiekunem jest p. mgr Monika Kruk oraz inni nauczyciele.

Nauczyciele są odpowiedzialni za opiekę nad uczniami w drodze z autokaru do szkoły i ze szkoły do autokaru.

Cele ogólne pracy świetlicy

1. Zapewnianie uczniom zorganizowanej opieki wychowawczej oraz bezpiecznych warunków do spędzania czasu wolnego na terenie szkoły.

2. Rozwój zainteresowań, uzdolnień i umiejętności uczniów.

3. Kształtowanie właściwych zachowań i postaw społeczno-moralnych.

Zasady obowiązujące na świetlicy:

Wychowankowie:

1. Szanują sprzęt i wyposażenie świetlicy.
  2. Dbają o czystość i estetyczny wygląd sali.
  3. Kulturalnie zachowują się wobec siebie i innych osób znajdujących się w sali.
  4. Przestrzegają przyjętych zasad pracy grupowej.
  5. Szanują prawa innych osób.
  6. Nie dokuczają i nie przeszkadzają innym dzieciom.
  7. Wykonują polecenia wychowawcy świetlicy.
  8. Respektują regulaminy szkolne.
  9. Zgłaszają wychowawcy wszystkie problemy.
  10. Przestrzegają procedur bezpieczeństwa w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19