Już na początku XIXw. w Domaniewicach istniała szkoła elementarna.
W 1900r. szkoła znajdowała się w drewnianym budynku na miejscu obecnego Urzędu Gminy w Domaniewicach. Była to szkoła o jednej sali lekcyjnej i mieszkaniu dla nauczyciela pana Lipke. W tej sali uczyły się jednocześnie cztery oddziały. Do szkoły uczęszczało 30 dzieci, które w czasie zajęć siedziały na ławkach wykonywanych z długich desek i przy stołach w podobny sposób wykonanych. Była to szkoła czteroklasowa.
W roku 1910 szkoła liczyła 80 dzieci. Nie były to wszystkie dzieci z tego terenu, do szkoły bowiem przyjmowano po jednym dziecku z domu, gdyż większej grupy uczniów nie było gdzie pomieścić. Z biegiem czasu liczba uczniów wzrastała, więc została zorganizowana druga sala lekcyjna w prywatnym budynku. Przysłano też do pomocy drugiego nauczyciela. Tak się uczyły dzieci do roku 1933.
W tym roku została podjęta myśl pobudowania szkoły, w której mogłyby się uczyć wszystkie dzieci chętne do nauki. Po upływie 12 miesięcy nowa szkoła przyjęła w swe progi 130 - osobową grupę dzieci. W nowym budynku znajdowały sie 4 sale lekcyjne i kancelaria. Była to szkoła zbiorcza skupiająca dzieci z okolicznych wsi, które uczyły się na 2 zmiany. Było 7 oddziałów. W roku 1938 pracowało w tej szkole już 7 nauczycieli.
Podczas okupacji budynek szkoły został zajęty przez Niemców, więc naukę kontyowano w prywatnych mieszkaniach na Szerokim Polu. W budynku szkolnym zaczęły się dzieci uczyć dopiero po wyzwoleniu. Szkoła była zniszczona, więc mieszkańcy Domaniewic i okolicznych wsi musieli dużo czasu poświęcić, aby szkoła odzyskała swój pierwotny wygląd. Z roku na rok było coraz więcej dzieci i młodzieży, był także pełny skład personelu nauczycielskiego.
W roku 1957 została w tej szkole zorganizowana Szkoła Przystosowania Rolniczego. Dzieci przybywało i stary budynek nie był w stanie zapewnić dobrych warunków nauki. Powstaje więc myśl pobudowania nowej szkoły. W dniu 11 stycznia 1959 roku zostaje wybrany Komitet Budowy Szkoły w Domaniewicach, którego przewodniczącym został pan Czesław Redzisz.
W szybkim tempie przy współudziale mieszkańców z okolicznych wiosek rosły mury szkoły, następnie odbywa sie wykończenie wnętrz budynku, a już 1 września 1963 roku zostaje oddana do użytku jako Pominik Tysiąclecia nr 664 im. Janka Krasickiego.
W swej historii szkoła przechodziła rożne zmiany organizacyjne związane z reformą oświaty. Przez długi okres czasu była to ośmioklasowa Zbiorcza Szkoła Gminna z podległymi jej szkołami filialnymi w Lisiewicach, Strzebieszewie, Krępie, Rogóźnie, Reczycach, Skaratkach.

W 2005 roku Szkoła pozyskała nowego patrona, którym jest Wielki Człowiek - Papież Jan Paweł II.

Cały czas podnoszony jest standard szkoły, obecnie poprzez rozbudowę części dydaktyczno-gospodarczej.