Rekrutacja Plan lekcji Ramowy plan dnia Zasady opieki nad dziećmi Kursy autobusu Z życia naszych oddziałów przedszkolnych Wyprawka

Oddziały przedszkolne

Ramowy plan dnia

Ramowy rozkład dnia: oddziały 0a, 0b

7:00-9:00 Schodzenie się dzieci do sali – witanie się z nauczycielką dyżurującą.

Zabawy dowolne według zainteresowań służące realizacji pomysłów dzieci: zabawy konstrukcyjne, manipulacje, tematyczne, zabawy integrujące grupę. Zabawy i ćwiczenia wspierające rozwój dziecka. Rozmowy kierowane z dziećmi zgodne z tematyką kompleksową i zainteresowaniami dzieci. Prowadzenie obserwacji pedagogicznej.

Ćwiczenia poranne. Zabawy ruchowe z muzyką.

9:00-9:10 Przygotowanie do śniadania – czynności samoobsługowe – kształtowanie i utrwalanie nawyków higienicznych.

9:10-9:30 Śniadanie -wyrabianie u dzieci nawyku właściwego spożycia posiłku, kulturalnego zachowania się przy stole, pogadanki na temat zdrowego odżywiania się.

9:30-11:45 Działalność edukacyjna zgodna z podstawą programową, zajęcia i zabawy edukacyjne, zajęcia dydaktyczne różnego typu, realizowane według wybranego programu wychowania przedszkolnego, wspieranie działań twórczych poprzez kontakt ze sztuką, muzyką, literaturą.

Zabawy ruchowe, gry sportowe oraz ćwiczenia kształtujące postawę dziecka. Zabawy swobodne i organizowane na podwórku szkolnym, spacery, obserwacje przyrodnicze, zajęcia sportowe, porządkowe. Tworzenie okazji do obserwowania, eksperymentowania, odkrywania, podejmowania zabaw badawczych, konstrukcyjno - technicznych.

11:45-12:00 Przygotowanie do posiłku (obiad): czynności porządkowe, kształtowanie i utrwalanie nawyków higienicznych.

12:00-12:20 Obiad - kształtowanie u dzieci nawyków zdrowotnych, zachęcanie do spożywania całego posiłku, ćwiczenia umiejętności posługiwania się sztućcami.

12:20- 14:00 Organizowanie przez nauczyciela, ćwiczenia rozwijające logiczne myślenie, ćwiczenia oddechowe oraz wspomagające prawidłowy rozwój mowy. Zabawy dowolne rozmowy indywidualne, praca indywidualna z dziećmi w oparciu o wyniki obserwacji.

14:00- 16:00 Odpoczynek poobiedni- oddziały 0a i 0b przechodzą do sali nr 24. Relaks przy muzyce, słuchanie opowiadań z literatury dziecięcej, zabawy dowolne podejmowane z inicjatywy dzieci lub nauczyciela (w wybranych kącikach aktywności dziecięcej, z wykorzystaniem różnorodnych pomocy dydaktycznych). Pobyt na świeżym powietrzu w ogrodzie przedszkolnym- gry i zabawy terenowe, ruchowe. W tym czasie dzieci są odbierane przez rodziców. Prace porządkowe w sali.