Zasady korzystania z telefonów komórkowych

Zasady dotyczące telefonów komórkowych
w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Domaniewicach

Obowiązki uczniów dotyczące telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych na terenie szkoły.

1. Na teren szkoły można wnosić telefony komórkowe i inne urządzenia elektroniczne.
  2. Na terenie szkoły można korzystać z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych, z zastrzeżeniem, że korzystanie z nich w czasie zajęć edukacyjnych może odbywać się tylko w celach edukacyjnych za zgodą nauczyciela lub innej osoby prowadzącej zajęcia*.

3. Korzystanie na terenie szkoły z telefonów komórkowych i innych urządzeń elektronicznych powinno odbywać się z poszanowaniem zasad współżycia społecznego, w tym szczególności prawa do prywatności uczniów i nauczycieli i prawa do niezakłóconego przebywania na terenie szkoły.
  4. Zakazane jest wykonywanie zdjęć lub nagrywanie osób, a także ładowanie telefonów.
  5. Szkoła nie ponosi odpowiedzialności z zagubienie lub zniszczenie telefonu przyniesionego przez ucznia do szkoły.

*Tj. na lekcjach i innych zajęciach szkolny nie wolno samowolnie korzystać z telefonów i innych urządzeń elektronicznych. Telefon można będzie użyć jedynie na polecenie nauczyciela/opiekuna zajęć w celach edukacyjnych.

Jeżeli uczeń bezpodstawnie będzie używał telefonu w trakcie lekcji lub innych zajęć szkolnych, nauczyciel/opiekun zajęć poprosi o jego schowanie do plecaka. Gdy czynność się powtórzy, uczeń będzie musiał oddać telefon do przechowania w sekretariacie szkoły do końca zajęć w danym dniu.