EKO-pracownia "Kraina młodych przyrodników" Cyfrowa Szkoła Leader100 SPORT Program dla szkół NPRC Mała książka - wielki człowiek Dobra Edukacja Akademia Bezpiecznego Puchatka

Programy, projekty

NPRC

W 2023 r. biblioteka szkolna wzbogaciła się o nowości wydawnicze i lektury w ramach kolejnej edycji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa - za kwotę 8400zł. Odnowiono też pomieszczenie biblioteki, dokupiono regały oraz nowe krzesła. Opiekunki zadbały o stylowy wystrój i miłą atmosferę.

W 2022 r. szkoła po raz kolejny uczestniczyła w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, tym razem w odniesieniu do placówek wychowania przedszkolnego - oddziały przedszkole w szkole podstawowej.

Dotacja w wysokości 2500zł, przy wkładzie własnym 625zł, pozwoliła na zakup 168 książek będących nowościami wydawniczymi dla dzieci w wieku 3-6 lat oraz na realizację działań promujących czytelnictwo (zakup książek na nagrody dla dzieci biorących udział w konkursach).

Cele główne programu:

• Wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej dzieci.
  • Podejmowanie przez biblioteki przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.
  • Doposażenie bibliotek szkolnych w atrakcyjne dla uczniów książki ułatwiające realizację celów kształcenia w zakresie edukacji czytelniczej.
  • Zwiększenie aktywności nauczycieli w zakresie rozwijania czytelnictwa uczniów.
  • Promocja czytelnictwa, kształtowanie postaw czytelniczych i rozwijaniem zainteresowań uczniów, realizowane we współpracy z bibliotekami publicznymi.

Wartości płynące z czytania książek są nie do przecenienia.

Rodzicu, zachęcaj swoje dziecko do czytania!

Wplyw_czytania_na_rozwoj_dzieci_i_mlodziezy.pdf