Nawigacja

  • Kurs Pierwszej Pomocy ze strażakami z OSP z Domaniewic

    Kurs Pierwszej Pomocy ze strażakami z OSP z Domaniewic

      Dnia 28.04.2014 r. uczniowie naszej szkoły brali udział w szkoleniu dotyczącym udzielania pierwszej pomocy przeprowadzonym przez strażaków- ochotników z Ochotniczej Straży Pożarnej w Domaniewicach. Uczniowie wysłuchali m.in. jak należy się zachować i jakie czynności podjąć w takich przypadkach jak: ból w klatce piersiowej, omdlenie czy przy doznaniu różnego rodzaju ran i urazów. Ponadto, strażacy przekazali dzieciom swoją wiedzę na temat prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Nasi uczniowie mogli samodzielnie spróbować opatrzeń ranę, usztywnić złamaną kończynę, ułożyć poszkodowanego w pozycji bezpiecznej czy wykonać masaż serca. Strażacy już zapowiedzieli swoją wizytę w przyszłym roku :-)

    Zdjęcia w Galerii

     

  • II etap X Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

    II etap X Turnieju Wiedzy Przyrodniczej

    Dziś (28.04.2014r.) w naszej szkole odbył się II etap X Jubileuszowego Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Oprócz uczniów z naszej szkoły, test pisali także uczniowie ze szkół w Mastkach oraz Seligowie. Test składał się z 14 pytań. Wśród nich były pytania dotyczące parków narodowych, warstwowej budowy lasu, ekologii i ochrony środowiska. Ostatnie pytanie miało postać krzyżówki. Do zdobycia było 40 punktów, a 75% tej liczby dawało awans do finału. Uczniowie, którym udało się dostać do finału to:

    1.  Julia Kostrzewa, SP Mastki

    2. Małgorzata Siekiera, SP Mastki

    3. Mateusz Guzek, SP Mastki

    4. Izabela Stefańska, SP Seligów

    5. Klaudia Stopczyk, SP Domaniewice

    6. Dominika Lisiewska, SP Domaniewice

    7. Anna Kolis, SP Domaniewice

    Wszystkim finalistom serdecznie gratuluję! Do zobaczenia 5 czerwca w Zwierzyńcu koło Skierniewic.

    J. Wojcieszek LOP (więcej w zakładce SK LOP)     

    Zdjęcia w Galerii

      

  • Zajęcia plastyczne w przedszkolu "Żabka"

    Zajęcia plastyczne w przedszkolu "Żabka"

    Przedszkolaki z przedszkola "Żabka" codziennie mają różnorodne ciekawe zajęcia, rozwijające umiejętności i talenty dzieci. Wśród nich są także plastyczne. Maluchy potrafia pieknie malować, rysować, wycinać, lepić z plasteliny. W galerii zdjęć zamieszczone są zdjęcia przedstawiające prace dzieci oraz wiosenny wystrój sali.

  • Wizyta w Bajkolandzie

    Wizyta w Bajkolandzie

    2 kwietnia 2014r. przedszkolaki z Przedszkola Żabka wspaniale bawiły sie w Bajkolandzie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.
     

  • Prezentacja multimedialna o naszej szkole

    ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA PREZENTACJI ZDJĘĆ Z OSTATNICH 10 LAT SZKOŁY
    (szukaj w zakładce O szkole- Profil szkoły)

  • Planetarium w naszej szkole

    Planetarium w naszej szkole

       Dnia 16 kwietnia (środa) w naszej szkole odbyły się pokazy w przenośnym planetarium URSA MAJOR pana Marka Pytlińskiego. Grupa 151 uczniów uczestniczyła w niezwykłej lekcji przeprowadzonej za pomocą unikalnego narzędzia dydaktycznego, pozwalającego na pokazanie zjawisk astronomicznych i geograficznych zachodzących na niebie oraz zilustrowanie praw fizycznych rządzących ruchem ciał niebieskich. Dla młodszych i starszych była to okazja do poszerzenia swojej wiedzy i odbycia cudownej podróży w niezwykły świat astronomii. Dzięki pokazom w planetarium uczniom naszej szkoły łatwiej jest zrozumieć zjawiska związane m. in. z dobowym i rocznym ruchem sfery niebieskiej, zmiany położenia planet i fazy Księżyca, zaćmienia Słońca. Każdy seans, zarówno tematem, zakresem podawanych informacji i formą dostosowany jest do wieku uczestników.

       Materiały wykorzystywane w pokazach przygotowywane były przez zawodowego astronoma, doktora nauk fizycznych i wykładowcę astronomii w Obserwatorium Astronomicznym Wydziału Fizyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu Panią Halinę Prętką -Ziomek. Ponadto, pokazy prowadzone były przez osobę z wykształceniem i przygotowaniem pedagogicznym. 

     

  • Ferie wielkanocne

    Ferie wielkanocne trwać będą od 17.04 (czwartek) do 22.04 (wtorek). Do szkoły wracamy w środę (23.04.2014r).

  • Sukcesy naszych uczniów w konkursach w Wygodzie

     Z radością i dumą informujemy, iż uczniom naszej szkoły udało się odnieść duże sukcesy w konkursach organizowanych przez Szkoły Podstawowe w Wygodzie i Jamnie. W trzech konkursach- II Międzyszkolnym Konkursie Ortograficznym "Ortograficzna Alfa i Omega", II Międzyszkolnym Konkursie Języka Angielskiego oraz Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Mały Mistrz Matematyki"- reprezentanci naszej szkoły zdobyli następujące miejsca:

    • Międzyszkolny Konkurs Matematyczny "Mały Mistrz Matematyki"

             Wyróżnienie: Maciej Kleszcz (kl. III)

    • II Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny "Ortograficzna Alfa i Omega"

              III miejsce w I kategorii (kl. 3- 4)- Kacper Kuciński (kl. 4)

               Do konkursu przystąpiło 32 uczniów z 9 szkół podstawowych. Za poprawne rozwiązanie testu w I kategorii wiekowej (kl.3- 4) uczniowie mogli uzyskać 56 pkt, a w II kategorii (kl. 5- 6)- 70 pkt. Tytuł „Ortograficznej Alfy i Omegi” (w każdej grupie wiekowej) otrzymywał uczeń, który uzyskał co najmniej 95% możliwych do zdobycia punktów.

    • III Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego
      II miejsce- Patrycja Reczulska (kl. 6b)
      III miejsce- Klaudia Stopczyk (kl. 6a)


      Konkurs odbył się 3 kwietnia w Szkole Podstawowej w Wygodzie. Do konkursu przystąpiło 23  uczniów z 9 szkół podstawowych. Za poprawne rozwiązanie testu uczniowie mogli uzyskać 60 pkt. Test polegał na rozwiązaniu ćwiczeń ze słuchania, gramatyki, czytania ze zrozumieniem, słownictwa oraz komunikacji.

     

    Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy :-)

  • Konkurs "Wielkanoc oczami dzieci"

    Konkurs "Wielkanoc oczami dzieci"

    Zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie "Wielkanoc oczami dzieci". Konkurs trwa do 14 kwietnia (poniedziałek) i polega na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce wielkanocnej. Może ona ukazywać jak uczniowie spędzają Wielkanoc w swoich rodzinach, jakie tradycje najbardziej wiążą się z tym świętem i/lub jakie tradycje dzieci najbardziej lubią. Pracę wykonujemy dowolną techniką, w dowolnym formacie i oddajemy p. Dominice Kantorek.

  • Plan Rekolekcji Wielkopostnych (3 - 5 kwietnia 2014r.)

    Czwartek   (03.04.2014r.)

    8:30   - msza dla młodzieży gimnazjalnej

    10:00 - msza dla dzieci ze Szkoły Podstawowej

    12:00 - msza dla wszystkich

    18:00 - msza dla wszystkich

    Piątek   (04.04.2014r.)

    8:30   - msza dla młodzieży gimnazjalnej

    10:00 - msza dla dzieci ze Szkoły Podstawowej

    12:00 - msza dla wszystkich

    17:15 - Droga Krzyżowa

    18:00 - msza dla wszystkich

    19:00 - Nabożeństwo o Uzdrowienie

    Sobota   (05.04.2014r.)

    8:30   - msza dla wszystkich

    10:00 - msza dla dzieci ze Szkoły Podstawowej i z Gimnazjum

    12:00 - msza z Sakramentem Namaszczenia Chorych

    18:00 - msza dla wszystkich - zakończenie Rekolekcji

    Rano autobus przywozi dzieci do szkoły zdodnie z porannym rozkładem. Odwóz rozpocznyna się zaraz po mszy o godz. 11:00, spod szkoły, według rozkładu popołudniowego.

  • Sprawdzian szóstoklasistów już za nami

    Sprawdzian szóstoklasistów już za nami
    01.04.2014

      Ponad 350 tysięcy uczniów klasy 6 z całej Polski ma już za sobą 60- minutowy sprawdzian na zakończenie szkoły podstawowej. Również nasi szóstoklasiści przystąpili do egzaminu i punktualnie o godzinie 9.00 trzydzieści sześć osób rozpoczęło pisanie sprawdzianu. Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostały zakodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych. Sprawdzian ma kontrolować wiedzę i umiejętności  ucznia oraz to w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

    aj więcej na http://www.rmf24.pl/raport-szostoklasisci/sprawdzian-fakty/news-sprawdzian-szostoklasisty-2014-test-byl-latwy,nId,1401577?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    Sprawdzian ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

    Jeśli uczeń nie mógł przystąpić dziś do sprawdzianu z powodu choroby lub ważnego wypadku losowego, napisze go w drugim terminie, wyznaczonym na 3 czerwca. Uczeń, który został przyłapany na ściąganiu, będzie musiał napisać test jeszcze raz. Z kolei taki, który w ogóle nie przystąpi w tym roku do sprawdzianu, musi powtórzyć ostatnią klasę podstawówki i zgłosić się na egzamin za rok.



    Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raport-szostoklasisci/sprawdzian-fakty/news-sprawdzian-szostoklasisty-2014-test-byl-latwy,nId,1401577?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

    Sprawdzian rozpoczął się o godzinie 9 i trwał 60 minut, przy czym dla uczniów z dysfunkcjami czas ten mógł być przedłużony o 30 minut. Testy rozwiązane przez szóstoklasistów zostały zakodowane, a sprawdzać je będą egzaminatorzy z okręgowych komisji egzaminacyjnych.

    Sprawdzian ma kontrolować nie tylko wiedzę ucznia, ale i jego umiejętności. Ma ocenić, w jakim stopniu opanował on czytanie, pisanie, rozumowanie, korzystanie z informacji i wykorzystywanie wiedzy w praktyce, w tym liczenie.

    Jeśli uczeń nie mógł przystąpić dziś do sprawdzianu z powodu choroby lub ważnego wypadku losowego, napisze go w drugim terminie, wyznaczonym na 3 czerwca. Uczeń, który został przyłapany na ściąganiu, będzie musiał napisać test jeszcze raz. Z kolei taki, który w ogóle nie przystąpi w tym roku do sprawdzianu, musi powtórzyć ostatnią klasę podstawówki i zgłosić się na egzamin za rok.



    Czytaj więcej na http://www.rmf24.pl/raport-szostoklasisci/sprawdzian-fakty/news-sprawdzian-szostoklasisty-2014-test-byl-latwy,nId,1401577?utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox
  • Sprawdzian szóstoklasistów

    Sprawdzian szóstoklasistów

    W dniu 1 kwietnia 2014r. (wtorek) klasy szóste przystępują do "Sprawdzianu szóstoklasistów". Dla pozostałych uczniów jest to dzień wolny od zajęć lekcyjnych.

    Uczniowie klas szóstych meldują się w szkole o godz. 8:30, w stroju galowym z legitymacją, czarno piszącym długopisem i pozostałymi przyborami. Sprawdzian rozpoczyna sie punktualnie o 9:00 a kończy o 10:00. Obecność obowiązkowa!   

  • Lekcja historii w muzeum

    Lekcja historii w muzeum

    Dnia 27 marca (czwartek) uczniowie klasy 4 pojechali do Muzeum do Łowicza na lekcję historii pt. "Muzea, biblioteki, archiwa - ich struktura, pracownicy, zadania". Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z instytucją muzealną, ekspozycją oraz wskazanie potrzeb istnienia miejsc chroniących zabytki. Uczniowie wybrali się na lekcję z p. Jolantą Kolec- nauczycielką historii. 

  • Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" 2014r.

    Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" 2014r.

    Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur Matematyczny” 2014r. 

     

    Konkurs odbył się w naszej szkole i na całym świecie 20 marca 2014r.

     

    W konkursie wzięło udział 27 uczniów naszej szkoły, 15 z klas IV-VI, 4 z klasy III i 8 z klasy II.

     

      W kategorii ,,Żaczek” udział wzięli uczniowie klasy II: Bilski Karol, Czubiak Kinga, Foks Patrycja, Gajda Julia, Grabowicz Julia, Janicki Antoni, Olesińska Aleksandra, Pawłowicz Mateusz.

     

      W kategorii ,,Maluch” wzięli udział uczniowie klasy III : Kopania Katarzyna, Kosiorek Aleksandra, Felczyński Oskar, Pałczyńska Malwina oraz uczniowie klasy IV: Dudkiewicz Eryk, Felczyński Wiktor, Golan Weronika, Kuciński Kacper, Stopczyk Kinga, Szymczak Adam.

     

      W kategorii ,,Beniamin” wzięli udział uczniowie klasy V: Felczyński Jakub, Glazna Wiktoria, Kolis Anna, Lisiewska Dominika, Małecka Sylwia oraz uczniowie klasy VI: Dziuda Hubert, Karwacka Magdalena , Reczulska Patrycja, Stopczyk Klaudia.

     

      Uczniowie biorący udział w konkursie wpłacili wymagane 8zł wpisowego i otrzymali przestrzenny kolorowy breloczek z możliwością ustawiania kolorów . Chętni uczniowie z klas IV-VI przygotowywali się do konkursu rozwiązując testy z poprzednich lat.

     

    Uczniów klasy III przygotowywała wychowawczyni p. B. Nowak a uczniów klasy II p. A. Wideńska.

     

    Konkurs ma charakter jednorazowego testu. Na rozwiązanie testu uczniowie mieli 75 minut. 

      Test konkursowy w kategorii ‘’Żaczek" rozwiązywali uczniowie klasy II, zawierał 21 zadań o różnym stopniu trudności (7 zadań po 3 punkty, 7 zadań po 4 punkty i 7 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 21 punktów. 

      Test konkursowy w kategorii "Maluch" rozwiązywali uczniowie klasy III i IV, zawierał 24 zadania o różnym stopniu trudności (8 zadań po 3 punkty, 8 zadań po 4 punkty i 8 zadań po 5 punktów). Uczeń uczestniczący w Konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 24 punkty. 

      Test konkursowy w kategorii ‘’Beniamin” rozwiązywali uczniowie klasy V i VI, zawierał 30 pytań o różnym stopniu trudności (10 zadań po 3 punkty, 10 zadań po 4 punkty i 10 zadań po 5 punktów. Uczeń uczestniczący w konkursie tej kategorii otrzymuje w chwili rozpoczęcia konkursu 30 punktów.

      Do każdego zadania dołączonych jest 5 odpowiedzi, z których dokładnie jedna jest poprawna. Za brak odpowiedzi uczestnik otrzymuje zero punktów, natomiast za odpowiedź błędną lub zaznaczenie więcej niż jednej odpowiedzi, otrzymuje punkty ujemne w liczbie 25% przewidzianych za dane zadanie.

      W czasie trwania Konkursu nie wolno korzystać z kalkulatorów. 

      Wspólna dla wszystkich krajów data konkursu oraz te same zestawy pytań dla poszczególnych poziomów podnoszą atrakcyjność konkursu. Wprawdzie wyniki Konkursu mogłyby być wykorzystane do opracowania międzynarodowych rankingów czy innych form rywalizacji pomiędzy krajami , jednak nie byłoby to zgodne z główną ideą konkursu, którą jest sprowokowanie jak najliczniejszej manifestacji matematycznej o charakterze wspólnej, intelektualnej zabawy.

    Prawidłowe wypełnienie karty odpowiedzi jest jednym z elementów konkursu.

      Przede wszystkim na pierwszej stronie karty uczniowie umieszczają kod szkoły oraz nazwisko i imię, wpisując po jednej literze w prostokącik. Następnie pod każdą literką zaczerniali jedno kółko z tą samą literą. Na dole karty zaczerniali kółko kategorii swojej klasy. Na drugiej stronie karty odpowiedzi uczniowie zamalowywali jedno kółko, które odpowiadało prawidłowej odpowiedzi do każdego zadania.

    Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwała p. M. Rucińska 

    ZDJĘCIA W GALERII

  • X Jubileuszowy TWP - wyniki

    X Jubileuszowy TWP - wyniki

    Do kolejnego etapu X TWP przeszły następujące osoby:

    1. Grzegorz Redzisz, kl. 6b

    2. Klaudia Stopczyk, kl. 6a

    3. Anna Kolis, kl. 5

    4. Dominika Lisiewska, kl. 5

    5. Eryk Dudkiewicz, kl. 4

    6. Kacper Kuciński, kl. 4

    Gratuluję. Kolejny etap miejsko-gminny odbędzie sie w naszej szkole, w dniu 28 kwietnia 2014r.

    J. Wojcieszek LOP 

  • ZEBRANIE Z RODZICAMI

    ZEBRANIE Z RODZICAMI

    Dnia 28.03.2014 r. (piątek) o godzinie 15.30 odbędzie się zebranie wychowawców klas z rodzicami. Na wywiadówce zostaną omówione bieżące oceny uczniów, ich zachowanie oraz inne sprawy klasowe. Rodzicom uczniów klas 6 zostaną dodatkowo przekazane najważniejsze informacje o wtorkowym (01.04) egzaminie szóstoklasistów.

  • Pierwszy Dzień Wiosny

    Pierwszy Dzień Wiosny

      Dnia 21.03.2014 r. (piątek) uczniowie klasy 1 i 3 wspólnie z wychowawcami udali się na wiosenne spacery, połączone z tradycją topienia lub palenia marzanny. 

      Topienie Marzanny to stary polski zwyczaj. Jego korzenie sięgają czasów pogańskich, kiedy to nasi przodkowie wizualizowali swoje lęki i obawy wymyślając nowe bóstwa i inne nierealne mistyczne postacie. Tworzyli kukły, figurki i posągi, które były symbolami dobrych i złych sił rządzących światem. Marzanna to jedna z tych fikcyjnych postaci - jest ona symbolem Zimy - najokrutniejszej pory roku w Polsce. Topiąc ją 21 marca w rzece lub jeziorze możemy być pewni, że zima nie wróci do nas tak szybko. Zdjęcia w Galerii.

     

  • Międzynarodowy Konkurs "Matematyczny Kangur"

    Międzynarodowy Konkurs "Matematyczny Kangur"

    W czwartek (20 marca 2014r.) o godz. 9:00 w sali nr 14 odbędzie się konkurs 'Matematyczny Kangur". Zapraszam wszystkich, którzy zgłosili się do udziału.

    Kordynator konkursu- Maria Rucińska

  • X Turniej Wiedzy Przyrodniczej

    X Turniej Wiedzy Przyrodniczej

    W dniu 21 marca 2014r. (piątek) odbędzie się etap szkolny Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. To już X jubileuszowa edycja konkursu. Etap międzyszkolny odbędzie się 28 kwietnia 2014r. (poniedziałek) w naszej szkole, a finał zostanie przeprowadzony 5 czerwca 2014r. (czwartek) w Zwierzyńcu koło Skierniewic. Zachęcam uczniów z klas 4-6 do wzięcia udziału.

    J. Wojcieszek LOP

  • Akademia z okazji Dnia Kobiet

    Akademia z okazji Dnia Kobiet

       Dnia 13.03.2014 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Kobiet, przygotowana przez p. Dominikę Kantorek. Przedstawienie pt. "Kilka słów o kobietach", składające się z czterech części, było okazją do zaprezentowania sentencji i ciekawostek na temat kobiet. Aktorzy odegrali scenkę humorystyczną o średniowiecznej księżniczce uwiezionej w wieży oraz zaprezentowali swoje skojarzenia związane z kobietami. Widownia wysłuchała opinii prefesionalistów (profesora Bartka i magistra Szymona z klasy 6) na temat kobiet oraz obejrzała pokaz mody wiosennej. Akademię swoimi głosami uatrakcyjniały dziewczyny ze szkolnego chórku, przygotowane pod kierunkiem p. Jolanty Kolec.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniewicach
    ul. Główna 13
    99-434 Domaniewice
  • (+46) 838-35-92,
    kom. 510 336 418

Galeria zdjęć