Nawigacja

  • Warsztaty w Uniejowie

    Warsztaty w Uniejowie

    Naszej szkoła już po raz drugi została zgłoszona przez p. Dyrektor do udziału w projekcie „Promocja zbóż i przetworów zbożowych podczas eventów z okazji dnia dziecka”, organizowanym w Uniejowie. Tym razem wzięli w nim udział uczniowie klas VIa i VI b. 21 maja odbyła się wycieczka do Uniejowa, w programie której było spotkanie z piekarzem i dietetyczką, promującymi zalety spożywania pełnoziarnistych produktów zbożowych. Uczniowie przyglądali się poszczególnym etapom wypieku bułeczek, mieli okazję spróbować zdrowego śniadania przygotowanego z naturalnych płatków owsianych oraz uczyli się rozpoznawać wartościowe pieczywo, kierując się kolorem, wagą i typem użytej mąki. Ciekawie wyglądały również zajęcia w „Zagrodzie Młynarskiej”, podczas których można było posłuchać o historii chleba, zobaczyć, jak wyglądała dzieża (inaczej niecka lub dłubanka) do wyrobu ciasta chlebowego, zwiedzić XIX wieczny młyn „koźlak”, a nawet spróbować przesunąć go trochę, by jego śmigła ustawiły się w odpowiednim położeniu do kierunku wiatru. Największą atrakcję dla uczniów stanowił dwugodzinny pobyt w kompleksie basenów uzdrowiskowych „Termy Uniejów”. Dla części dzieci była to pierwsza wizyta w uniejowskim aquaparku, która z pewnością pozostawi niezapomniane wrażenia.

    Tekst: J. Godos, Zdjęcia: J. Godos, D. Andruszkiewicz 

  • Aktywne przerwy

    Aktywne przerwy

    AKTYWNA PRZERWA, to nie tylko propagowanie zasad „fair play”, to przede wszystkim rozwijanie wiary we własne siły, rozwijanie odpowiedzialności za zdrowie i bezpieczeństwo swoje i kolegów, rozwijanie zainteresowań aktywnością ruchową oraz integracja społeczności szkolnej. 👍🏼🤝💪🏼

    Dlatego też, uczniowie klas I-III korzystając z możliwości wyjścia podczas przerw na pobliskie boisko, nie tylko ze sobą współpracują, ale też świetnie się przy tym bawią 😁😁

    ❗️W związku z piękną i słoneczną pogodą przypominamy, aby każdy uczeń miał przy sobie: czapkę/kapelusz oraz wodę❗️💧🧢

    Teskt i zdjęcia: D. Andruszkiewicz 

  • Warsztaty w Bibliotece Powiatowej w Łowiczu

  • Dzień Patrona

    Dzień Patrona

    https://fb.watch/sa6MYlxWpK/ 

    https://fb.watch/sa73TKZSpM/

    https://fb.watch/sa7eCOJ49_/

    https://fb.watch/sa7gn5qoB9/

    https://fb.watch/sa7h_r89_u/

    https://fb.watch/sa7jRLeYpR/

    https://fb.watch/sa7lBZ8CKv/

    W piątek szczególnie uroczyście obchodziliśmy święto naszego Patrona Św. Jana Pawła II. Uczniowie obejrzeli akademię przygotowaną przez nauczycieli oraz uczniów głównie z klas 5b, 6a i 6b. Wręczono także nagrody w konkursach plastycznych, które odbyły się w tygodniu poprzedzającym akademię.   

    Zdjęcia: B. Wiesiołek, D. Szczęsna

  • Zbiórka karmy

    Kochani, startujemy z kolejną akcją dla naszych czworonożnych przyjaciół

    Zachęcamy do udziału i już teraz dziękujemy za wszystkie dary

    Zbiórka rozpoczyna się 20.05

  • „Biblioteka – miejsce na czasie”

    „Biblioteka – miejsce na czasie”

    „Biblioteka – miejsce na czasie” - to hasło tegorocznego Tygodnia Bibliotek, który mogliśmy świętować dzięki zaproszeniu i uprzejmości Gminny Ośrodek Kultury w Domaniewicach

    16/05/2024 r. Klasy 0A i 0B wraz z wychowawczyniami udały się do GOK-u, gdzie jeszcze lepiej poznały miejsce jakim jest BIBLIOTEKA, praca bibliotekarza/bobliotekarki, poznały książki, które mogą wypożyczyć, wykonały własne (NIESAMOWITE ) zakładki do książek oraz zwiedziły garderobę i scenę Zespół Pieśni i Tańca Kalina

    Zerówiaki były zachwycone! 

  • Toruń - wycieczka klas czwartych. Wrażenia po wycieczce opisali uczniowie

    Toruń - wycieczka klas czwartych. Wrażenia po wycieczce opisali uczniowie

    Jan Białek

    Klasy IV a i IV b w dniu 16 maja (czwartek) o godz.7.15 wyjechały na wycieczkę do Torunia. Dotarliśmy tam około godz.9.00.

    Na początku byliśmy koło pomnika Mikołaja Kopernika. Następnie zwiedzaliśmy zabytki oraz pani Przewodnik opowiadała o legendach związanych z Toruniem czyli grajku, który wygonił żaby z Torunia, o kocie, który uratował Toruń przed najazdem Szwedów oraz o złotym ośle i psie Filo.

    Kolejną atrakcją było Planetarium. Poczuliśmy się, jak byśmy byli w kosmosie. Oglądaliśmy film. Było super fantastycznie.

    Potem poszliśmy do Piernikarni Mistrza Bogumiła, gdzie robiliśmy dekoracyjne pierniki. Każdy zabrał ze sobą wykonany przez siebie wypiek oraz można było kupić smaczne pierniki. Dowiedzieliśmy się, jak powstały pierniki Katarzynki. Była tam też księga, do której można było się wpisać. Była to przygoda pełna zapachów przypraw do pierników.

    Później był czas na zakup pamiątek i lodów.

    Następną atrakcją był rejs statkiem po Wiśle. Oglądaliśmy Toruń z perspektywy Wisły. W czasie rejsu humory dopisywały pomimo wiejącego wiatru.

    Na wycieczce było super, dowiedziałem się wielu ciekawych informacji o Toruniu.

     

     Julia Kamińska

    W dniu 16 maja uczniowie klas czwartych wraz z opiekunami wybrali się na wycieczkę do Torunia. Swoją przygodę zaczęliśmy zbiórką o 7.15 przy szkole. Wśród uczestników panowało pozytywne nastawienie i chęć zobaczenia czegoś ciekawego. O godzinie 7.30 wyruszyliśmy w drogę. W czasie podróży do Torunia mieliśmy postój, aby coś zjeść i się napić. Po dotarciu rozpoczęliśmy zwiedzanie. Widzieliśmy pomnik Mikołaja Kopernika, Ratusz, blaszanego kota, Wisłę, Krzywą Wieżę, pomnik Flisaka, rzeźbę osiołka i wiele innych ciekawych miejsc. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Planetarium. Po ciekawym seansie udaliśmy się do Toruńskiej Piekarni Mistrza Bogumiła na warsztaty piernikarskie. Robiliśmy aromatyczne wypieki. Można było zakupić pierniki na pamiątkę dla bliskich. Następnie poszliśmy na smaczny obiad. Po posiłku był czas na zakup pamiątek oraz lodów. Gdy wszyscy zrobili zakupy, poszliśmy na statek. Płynęliśmy po Wiśle. Dla niektórych dzieci rejs był niezapomnianą przygodą, gdyż płynęły pierwszy raz statkiem. Po zakończeniu rejsu udaliśmy się w drogę powrotną do Domaniewic. Czas jazdy wykorzystaliśmy na powtórzenie tekstu piosenek  na przedstawienie z okazji Dnia Patrona. Podróż przebiegła sprawnie i szybko, w trakcie mieliśmy krótki postój, aby się posilić. Do Domaniewic wróciliśmy o godzinie 20.00. Na miejscu czekali na nas rodzice. To był bardzo udany wyjazd. Wszystkim wycieczka się bardzo podobała. Chętnie byśmy ją powtórzyli. Po  wycieczce mamy niezapomniane wspomnienia i dużo zdjęć.

     

     Magdalena Jamroch

    Wycieczka do Torunia była bardzo ciekawa. Ze szkoły wyjechaliśmy o godzinie 7:30 i jechaliśmy ponad dwie godziny. Gdy dojechaliśmy na miejsce postoju, czekała na nas pierwsza atrakcja dnia. Było to zwiedzanie Torunia z przewodnikiem. Bardzo się ucieszyłam, ponieważ mogłam dowiedzieć się trochę więcej o tym mieście. Pani przewodniczka opowiadałam nam bardzo dużo ciekawych historii. Zwiedzaliśmy Toruń około 1 godzinę. O 12:00 mieliśmy zaplanowany seans w Planetarium. Weszliśmy do środka budynku i pani wpuściła nas na salę, gdzie miał być seans. Pokazała nam miejsca, na których mogliśmy usiąść i obejrzeliśmy bardzo ciekawy film w formacie 3d. Seans zrobił na nas niesamowite wrażenie. Po obejrzeniu seansu kolejną atrakcją były warsztaty piernikarskie. Udaliśmy się do pomieszczenia, gdzie czekały na nas foremki do zrobienia pierników oraz pędzelki namoczone olejem. Pani opowiadała nam o różnych przyprawach, które za dawnych lat używano do wypieku pierników. Widać, że bardzo dobrze się na tym zna i długo pracuje w tej dziedzinie. Najpierw foremkę namaczaliśmy olejem, a potem rozgniataliśmy ciasto i wkładaliśmy do foremki. Gdy ciasto było w foremce, musieliśmy chwilę poczekać, a następnie je wyjmowaliśmy, dawaliśmy pani i pani nasze pierniczki wstawiała do specjalnego  pieca. Jak pierniczki się piekły, mieliśmy czas na umycie rąk i kupienie pierniczków w sklepiku. Po warsztatach udaliśmy się na pyszny obiad. Najedzeni mieliśmy czas na zakup pamiątek. Kolejnym punktem wycieczki był rejs statkiem po Wiśle, podczas którego towarzyszyły nam niezapomniane emocje. Mimo wietrznej pogody świetnie się bawiliśmy. Po tak ciekawym dniu wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, wymieniając się wrażeniami. Według mnie cała wycieczka była świetnie zorganizowana, a atrakcje godne polecenia.

    Zdjęcia: J. Wojcieszek, B. Wiesiołek

  • Klasy drugie w Warszawie

  • Projektu Junior Edu-Żywienie

    Projektu Junior Edu-Żywienie

    16 maja w naszej szkole uczniowie brali udział w „zdrowym czwartku”. Ich zadaniem było zapoznanie się z witaminą, którą wcześniej wylosowali. Wartościami odżywczymi warzyw i owoców oraz korzyściami płynącymi z ich regularnego spożywania. Uczniowie wykonali przepiękne plakaty promujące witaminę. Największe zainteresowanie wzbudziły zajęcia kulinarne, w czasie których uczniowie samodzielnie przygotowali koreczki, szaszłyki, kanapki, sałatki owocowe oraz koktajle. Po nich oczywiście odbyła się degustacja. Na korytarzu podczas przerw posłuchać można było piosenek tematycznych i zjeść słodkie jabłka oraz marchewki. To był pyssszny dzień

    Zajęcia realizowane w ramach projektu Junior Edu-Żywienie.

  • Wycieczka - nagroda klasy 5b

    Wycieczka - nagroda klasy 5b

    14 maja klasa 5b pojechała na wycieczkę, która była nagrodą w szkolnym Turnieju Wiedzy Przyrodniczej, zorganizowanym przez Szkolne Koło LOP z okazji Dnia Ziemi. Drużyna z klasy 5b w składzie: Franek Lis, Wojtek Wójcik i Janek Kwestarz zajęła w tym turnieju I miejsce i wygrała dla całej klasy wycieczkę do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzich. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach przeprowadzonych przez pracownika PKWŁ, na terenie parku. Spacerując ścieżkami parku podziwiali walory przyrodnicze - roślinność, zwierzęta i ich ślady np. nory, babrowiska czy dziuple. 

    Tekst i zdjęcia: J. Wojcieszek  

  • Wywiadówka

    Wywiadówka

    W środę 15 maja 2024r. odbędzie się zebranie

    zebranie z rodzicami

    - godz. 15:30 - klasy I - III

    - godz. 16:00 - klasy IV - VII 

  • Turniej Wiedzy Przyrodniczej

    Turniej Wiedzy Przyrodniczej

    Miło nam poinformowć, że uczeń klasy 5b Franciszek Lis został LAUREATEM XVII edycji Turnieju Wiedzy Przyrodniczej. Turniej organizowany jest prez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach. Składa się z 3 etapów: szkolnego, miejsko-gminnego i okręgowego, czyli finału. W każdym z nich Franek wykazał się bardzo dużą wiedzą z zakresu biologii, geografii i ekologii. W finale, który odbył się 10 maja 2024r. w Nadleśnictwie Skierniewice w Zwierzyńcu koło Skierniewic, naszą szkołę reprezentowali także Wojciech Wójcik (kl. 5b) i Jakub Golan (kl. 7b). Chłopcy zdobyli tytuł FINALISTY turnieju. 

    Serdecznie gratulujemy!

    B. Tomala, J. Wojcieszek SK LOP 

  • Wyniki konkursów z okazji Dnia Europy

  • Warsztaty "Edukacja z wojskiem"

    Uczniowie z klasy 7a i 7b uczesniczyli dziś (07.05.2024r.) w warsztatach edukacyjno-obronnych "Edukacja z wojskiem". Celem warsztatów było popularyzowanie wiedzy z obszaru zarządzania bezpieczeństwem, obrony cywilnej, cyberbezpieczeństwa, ratownictwa medycznego, sytemu alarmowania, łączności oraz zachowań w sytuacjach kryzysowych.

    Warsztaty prowadziła pani kapral Monika Marciniak. 

    Tekst i zdjęcia: J. Wojcieszek 

  • Akademia z okazji 3 maja

  • Dzień Europy

  • Wyniki konkursu

    Wyniki konkursu

    WYNIKI SZKOLNEGO KONKURSU

    „Wiosna w moim ogródku”

     

    Kategoria: Klasy O - III

    I miejsce Natalia Kruk IIA "Wiosna w moim ogródku"

    II miejsce Zofia Gawrysiak I B "Słodki nektar"

    III miejsce Antoni Golan IIA "Wiosna w moim ogródku"

    Wyróżnienie : Marcel Sałuda IIIA "Wiosenny rozkwit"

     

    Kategoria: Klasy IV- VII

    I miejsce Maja Sałuda V B "Cukierkowy powiew wiosny"

    II miejsce Jakub Tkacz VIIB "Popołudniowa praca w ogródku"

    III miejsce Victoria Radzikowska VII A "Zwiastuny wiosny"

    Wyróżnienie: Franciszek Bednarek kl IVB "Pracowita wiosna"

    Dziękujemy wszystkim za udział w konkursie!

    Opiekunki SU

    Anna Wideńska

    Monika Krzeszewska

  • Warsztaty kulinarne w klasie 4a

    Warsztaty kulinarne w klasie 4a

    Uczniowie klasy 4 a odbyli warsztaty kulinarne. Na lekcji wychowawczej czwartoklasiści uczyli się przedsiębiorczości i planowania. W efekcie tych działań powstały grupy, które planowały przygotowanie smacznych i zdrowych potraw. Tydzień później przygotowaliśmy zaproponowane podczas planowania potrawy. Była to sałatka warzywna, szaszłyki warzywno-owocowe, zapiekanki, roladki z kurczakiem w cieście filo oraz na deser sałatka owocowa. Wszyscy uczniowie wykazali się doskonałą organizacją pracy, umiejętnościami kulinarnymi oraz umiejętnością pracy w grupie.

    Tekst i zdjęcia: B. Wiesiołek 

  • Dyskoteka

  • Dzień Ziemi 2024

    Dzień Ziemi 2024

          Milena Kucińska, kl. 3b    Uczniowie z kl. 3b    Uczniowie z kl. 3a  Uczniowie z kl. 2a

    Uczniowie z kl. 2b  Uczniowie z kl. 1b Uczniowie z kl. 1a  Uczniowie z kl. 0a i 0b

    Gabrysia Bródka i Łucja Jarota, kl. 5a Uczennice z kl. 4a  Maja Milczarek, kl. 6a 

    W środę 24.04.2024r. świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Ziemi. Już kilka tygodni wcześniej Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody ogłosiło z tej okazji dwa konkursy. Dla klas 4 i 5 był to konkurs na prezentację multimedialną, której tematem była "Rzeźba polodowcowa w gminie Domaniewice". Natomiast dla klas 6 i 7 zorganizowano konkurs fotograficzny pod tytułem "Tereny wodne i podmokłe w gminie Domaniewice". Dziś odbyło się podsumowanie obydwu konkursów, a autorom zwycięskich prac wręczono nagrody. Następnie przed społecznością szkolną zaprezentowali się uczniowie klas 0 - 3 wykonując piosenki o tematyce ekologicznej. Do uczniów dołączyły uczennice z klasy 4a, 5a i 6a. 

    Kolejnym punktem obchodów był turniej wiedzy, w którym rywalizowały ze sobą zespoły trzyosobowe z klas 4 - 6. Tematem turnieju była "Flora i fauna Jeziora Okręt". Najlepszą wiedzą na temat Jeziora Okręt wykazała się drużyna z klasy 5b w składzie: Franciszek Lis, Wojciech Wójcik, Jan Kwestarz i to oni wygrali nagrodę główną, którą jest wycieczka dla całej klasy do Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich na warsztaty przyrodnicze. 

    Dziękujemy wszystkim nauczycielom i uczniom za włączenie sie do szkolnych obchodów Dnia Ziemi.

    Ogromne gratulacje dla zwycięzców poszczególnych konkursów! 

    Dzień Ziemi przygotowały panie B. Tomala, J. Wojcieszek, D. Szczęsna i D. Andruszkiewicz oraz Szkolne Koło LOP. 

    Tekst: J. Wojcieszek, Zdjęcia: J. Wojcieszek, B. Tomala       

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Domaniewicach
    ul. Główna 13
    99-434 Domaniewice
  • (+46) 838-35-92,
    kom. 510 336 418

Galeria zdjęć