Zebranie z rodzicami - środa, godz. 15:30.
Etap szkolny XIV Turnieju Wiedzy Przyrodniczej odbędzie się w czwartek (22.03) o godz. 13:50 (7 godz. lekcyjna) w sali nr 29.
Zapraszam. J. Wojcieszek LOP
Już po raz 14 mamy przyjemność zaprosić Was do udziału w najważniejszym z konkursów organizowanych przez Zarząd Okręgu LOP w Skierniewicach, czyli Turnieju Wiedzy Przyrodniczej.
Jak zawsze Turniej składa się z 3 etapów: szkolny (22.03), rejonowy (23.04) i finałowy (5.06). Etap szkolny odbędzie się w czwartek (22.03) o godz. 13:50 w sali nr 29. Osobno przygotowano pytania dla uczniów klas 4 i 5, oraz dla uczniów z klas 6 i 7. Tematem przewodnim będzie Bolimowski Park Krajobrazowy, stąd nowa gazetka na korytarzu szkolnym z najważniejszymi informacjami.
Zapraszamy i życzymy powodzenia
Beata Tomala, Jadwiga Wojcieszek, LOP
Regulamin: regulamin_XIV_Turnieju_WP_2018.doc
Kto zgadnie- jaki numer sali kryje sie pod tym tajemniczym zapisem?....no tak, oczywiście, że 8.
Tak dziś oznaczona była sala klasy siódmej. Dodatkowo, chętni uczniowie utworzyli żywą liczbę Pi... i patrząc na ich uśmiechnięte twarze, mieli z tym wiele zabawy. No cóż... bo liczba Pi- to po prostu bardzo wyjątkowa liczba Zdjęcia w Galerii.
Dziś, klasa 4b uczyła się jak postępować w przypadku drobnych skaleczeń, otarć czy oparzeń skóry, oraz jak ułożyć nieprzytomną osobę w tzw. pozycji bezpiecznej. Zdjęcia w Galerii
W ramach konkursu pn. „Edukacja ekologiczna w szkołach i przedszkolach w roku szkolnym 2017/2018" Publiczne Przedszkole w Domaniewicach realizuje projekt pn.” Domaniewickie Ekoludki w trosce o wolne od zanieczyszczeń główki”. Jednym z punktów było przeprowadzenie quizu ekologicznego „Niska emisja to Ekoludków misja”. W quizie wzięły udział dzieci uczące się w klasach „0a” i "0b" naszej szkoły oraz Szkoły Podstawowej w Skaratkach.
Konkurs polegał na sprawdzeniu wiedzy z zakresu ekologii oraz źródeł zanieczyszczeń powietrza. Dzieci rozwiązywały zagadki, rzucały do celu, segregowały śmieci, wykonały pracę plastyczną „Wesołe drzewo”. Na zakończenie odbyło się losowanie pytań i wybór prawidłowej odpowiedzi z trzech możliwych.
Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:
I miejsce Błażej Polit - 20pkt.
II miejsce Arkadiusz Markowski- 19 pkt.
III miejsce Szymon Karcz – 18 pkt.
Wyróżnienie Julia Kukieła – 17 pkt.
Wyróżnienie Lena Kubicka (SP Skaratki)- 17 pkt.
Wyróżnienie Marcel Woźniak (SP Skaratki) – 16 pkt.
Za pierwsze miejsce nagrodą był album przyrodniczy, za drugie gra edukacyjna, za trzecie puzzle ekologiczne. Dzieci wyróżnione otrzymały zestaw przyborów szkolnych.
Organizator : Marzena Witkowska
Zdjęcia w galerii
Świetlica szkolna ogłasza konkurs na najlepsze wykonanie piosenki anglojęzycznej. Konkurs będzie odbywał się w trzech kategoriach wiekowych:
I kategoria klasy 0-III
II kategoria klasy IV-VI
III kategoria klasy VII-IIIG
Wykonawcy muszą przygotować jedną piosenkę w języku angielskim trwającą maksymalnie 5 min. Piosenka może być również utworem własnym.
Jury będzie oceniać stronę muzyczno-wokalną (walory głosowe, muzykalność), poprawność językową, interpretację prezentowanych utworów oraz ogólny wyraz artystyczny.
Kryteria oceny:
- poprawność językowa (1–5 pkt.),
- jakość wykonania pod względem czystości dźwięków, rytmiki (1-5pkt)
- wrażenie artystyczne, w tym interpretacja, scenografia, strój, układ taneczny (1 – 5pkt.).
Zgłoszenia do konkursu przyjmują opiekunowie świetlicy p. Ewa Majewska oraz p. Emilia Strugińska.
Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 15-17 marca 2018r.
Klasy 6-7 oraz GP - godz. 8:30
Klasy 0-5 i przedszkole - godz. 10:00
Grupa starsza kl. VI-VII i gimnazjum: dowóz planowy jak w normalny dzień szkolny.
Grupa młodsza kl. "0"-V - dowozy od godz. 9.00: autobus pomarańczowy - I k. Krępa, Reczyce; II k. Strzebieszew; bus - I k. Krępa Błota, Stacja; II k. Długa Wieś, Stroniewice.
Odwozy dla każdej grupy odbędą się zaraz po powrocie z kościoła (ewentualnie o godz. 14 dla uczniów korzystających ze świetlicy)
Na ostatniej lekcji przyrody uczniowie klasy 4c uczyli się bandażowania oraz układania nieprzytomnej osoby w tzw. "pozycji bezpiecznej". Zdjęcia w Galerii.
Wszystkim naszym Paniom - tym małym i tym "dużym"
życzymy wspaniałego "Dnia Kobiet"
Opłata za zupy w miesiącu marcu wynosi 25,5 zł.
Zdjęcia z kawiarenki - w Galerii zdjęć.
8 marca 2018r. (czwartek) klasa 7 zaprasza do kawiarenki na pyszne ciasta, babeczki i inne słodkości.
Nasze Szkolne Koło LOP pracuje aktywnie na terenie szkoły jak i poza nią, a jego działąnia są zauważane. Na zdjęciach zamieszczonych na tegorocznym kalendarzu LOP znalazła się Weronika Osówniak z klasy 5. Zdjęcie Weroniki zostało zrobione w czasie finału Turnieju Wiedzy Przyrodniczej w Zwierzyńcu koło Skierniewic. Kalendarz wisi na ścianie w sali nr 29.
Nasza koleżanka Julia Pęczkowska zrobila niespodziankę swoim koleżankom i kolegom. Z okazji setnej lekcji języka polskiego przyniosła samodzielnie upieczone pyszne babeczki. Dziękujemy za słodki poczęstunek😊 Klasa 4c i Pani od polskiego...
Zdjęcia w Galerii.
Miło nam poinformować, że uczennica naszej szkoły- Julia Grabowicz z klasy VI zdobyła wyróżnienie w XIV Konkursie Czytelniczym pod hasłem „Na tropie starożytnych tajemnic”, organizowanym przez Pijarską Szkołę Królowej Pokoju w Łowiczu. Bardzo się cieszymy z sukcesu Julii, bo włożyła w przygotowania wiele pracy i zaangażowania. Do konkursu Julię przygotowywała p. M. Pawlata. Gratulujemy!
Uczniowie klas trzecich gimnazjum pod opieką nauczycieli p. Cezarego Wójcika i p. Marka Jędrzejczaka uczestniczyli w warsztatach biologiczno-chemicznych w II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu.
Celem warsztatów pod nazwą „Oblicza biologii i chemii” było popularyzowanie nauk przyrodniczych oraz nabywanie przez uczniów umiejętności pracy laboratoryjnej. Uczniowie czynnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach. Osobiście lub w małych grupach prowadzili ekstrakcję chlorofilu ze szpinaku w metanolu oraz dokonywali rozdziału tego barwnika w benzynie ekstrakcyjnej. Natomiast z czerwonej kapusty izolowali antocyjany i obserwowali ich zmianę zabarwienia w zależności od pH środowiska. Wyjazd wszystkim bardzo się podobał i wzbudził duże zainteresowanie w ponad trzydziestoosobowej grupie gimnazjalistów. Zdjęcia w Galerii.
Dnia 1.03.2018 r. w Pijarskim Liceum Ogólnokształcącym Królowej Pokoju w Łowiczu odbyła się IX edycja Międzyszkolnego Konkursu Przyrodniczego ,,Z DZIOBAKIEM DO WIEDNIA” pod patronatem rektorów Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego. Szkołę reprezentowali uczniowie: Katarzyna Jóźwicka z klasy III BG, Patryk Parys z klasy III BG i Jakub Lebioda z klasy II BG.
Konkurs obejmował wiedzę i umiejętności z botaniki i fizjologii roślin oraz chemii i fizyki. Składał się z dwóch etapów. W pierwszej części uczniowie rozwiązywali test,
w drugiej zadania otwarte (doświadczalne). Wysłuchali także wykładu pani profesor Politechniki Łódzkiej, Izabeli Witońskiej na temat ,,Jak podzielono niepodzielne - czyli ewolucja teorii budowy atomu”.
W oczekiwaniu na wyniki konkursu uczniowie zwiedzili szkołę oraz uczestniczyli w słodkim poczęstunku. Każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom i książkę, natomiast szkoła plansze dydaktyczne. Zdjęcia w Galerii.
Dziś do naszej szkoły przyjechało Misteczko Ruchu Drogowego. Wszystko dlatego, że nasi czwartoklasiści będą w tym roku zdawać egzamin na kartę rowerową. Aby uzyskać dokument pozwalający jeździć rowerem po drogach publicznych, należy się do egzaminu dobrze przygotować. Uczniowie dziś trenowali jazdę rowerem przez skrzyżowania, musieli dostosować się do znaków drogowych, a także wykazać umiejętnością pokonywania przeszkód. Zdjęcia w Galerii.