Święto zostało ogłoszone w 2001 r. z inicjatywy Polskiej Izby Książki, jego najważniejszymi odbiorcami są dzieci. Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Warto pamiętać, że książki to najlepsze źródło wiedzy dla dzieci. Fikcyjny świat książek pomaga rozwijać wyobraźnię, a także umożliwia przeżywanie niesamowitych przygód i emocji. Dzięki głośnemu czytaniu najmłodsi szybciej uczą się tej umiejętności, dodatkowo wspólne czytanie z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami pozwala budować i pogłębiać więzi rodzinne.
Nasza szkoła również przyłączyła się do akcji głośnego czytania. Uczniowie z klas VIIA i VIIIC czytali swoim młodszym kolegom znane i lubiane utwory z kanonu literatury dziecięcej.
My również zachęcamy Was do czytania książek, również tego głośnego, w gronie rodzinnym!
Tekst i zdjęcia: M. Krzeszewska
Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej we współpracy z Fundacją Cyryla i Metodego – Inicjatywa Tato.Net ogłosiła w maju 6. edycję konkursu „List do Taty”. Patronat honorowy nad konkursem objął Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak. Konkurs przeprowadzono w okręgach wyborczych senatorów, którzy zgłosili się do udziału w jego przeprowadzeniu.
Podstawowym celem konkursu, organizowanego co dwa lata od 2011 r., jest propagowanie odpowiedzialnego ojcostwa. Jest on adresowany do uczniów klas czwartych i piątych szkół podstawowych, których zadaniem jest napisanie pracy na temat: kim jest i co dla mnie znaczy mój tata, która może mieć formę listu do ojca.
Uczennice naszej szkoły - Victoria i Kinga Radzikowskie, wzięły udział w konkursie, a ich prace zostały nagrodzone na etapie okręgowym. Dyplomy i nagrody wręczył dziewczynkom senator z naszego okręgu wyborczego - Przemysław Błaszczyk.
Nasze gratulacje!!!
Odbierz darmowy pakiet badań
Masz 40 lat lub więcej?
Skorzystaj z pakietu bezpłatnych badań diagnostycznych i bądź zdrów!
Kiedy ostatnio robiłeś sobie badania? No właśnie...
A przecież dzięki regularnym badaniom np. krwi i moczu ograniczasz ryzyko późnego wykrycia choroby i długiego pobytu w szpitalu!
Wybierz pakiet badań i zrób je za darmo
Postaw na profilaktykę i ciesz się długim życiem. Zrób to dla siebie i swoich bliskich. Już teraz skorzystaj z programu badań diagnostycznych Profilaktyka 40 Plus. Bezpłatnie i bez kolejki.
Jak się zgłosić?
To proste. Sam wystawiasz sobie e-skierowanie na badania. Bez wizyty u lekarza. Wystarczy, że wypełnisz ankietę o swoim zdrowiu. Zrobisz to elektronicznie (przez Internetowe Konto Pacjenta) lub telefonicznie (pod numerem 22 735 39 53).
Badania wykonasz w całej Polsce
Najpóźniej po 2 dniach roboczych od wypełnienia ankiety, dostaniesz skierowanie na pakiet bezpłatnych badań diagnostycznych. Potem wybierasz jedną z niemal 100 placówek w Łódzkiem i idziesz na badania. Wyniki otrzymasz na miejscu lub elektronicznie. Pamiętaj! Skonsultuj je ze swoim lekarzem rodzinnym.
WYSTAW SOBIE SKIEROWANIE NA BADANIA
Korzystając z aury pięknej złotej polskiej jesieni, uczniowie klasy 4b wybrali się do pobliskiego lasu na spacer.
Wystartowała kolejna, jubileuszowa 25 edycja Czwartków Lekkoatletycznych. 7 października w Łowiczu, na stadionie OSIRu bardzo dobrze zaprezentowali się uczniowie klasy 5b. Jakub Tkacz zajął I miejsce w rzucie piłeczką palantową, uzyskując wynik 42m. Maja Zimna wygrała konkurencje skok wzwyż, z wynikiem 120cm. A Janek Strugiński pchnął kulą na odległość 5m i 98cm, co dało mu trzeci wynik zawodów.
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody
ogłasza KONKURS pt.
"Mój domowy pupil"
Konkurs polega na wykonaniu plakatu (maksymalny rozmiar to A2) w technice kolażu, pokazujący Twoje ukochane zwierzątko, które hodujesz w domu. Plakat powinien zawierać informacje dotyczące trybu życia zwierzątka, ulubionych zabaw, karmienia, itp.
Więcej informacji w regulaminie
Regulamin_konkursu_Moj_domowy_pupil.pdf
ZAPRASZAMY SK LOP
❤️❤️❤️Dochód z kawiarenki zostanie przekazany na leczenie Kacperka Skrzypczyńskiego ❤️❤️❤️
W tym tygodniu bibliotekę szkolną po raz pierwszy odwiedzili uczniowie klasy I a wraz z wychowawczynią, panią Jolantą Grabowicz oraz uczniowie klasy I b z wychowawczynią, panią Jolantą Mokrzycką.
Głównym celem wizyty było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.
Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie zapoznali się z prośbami książek i przyrzekli o nie dbać. Odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły, że dzieci doskonale znają bohaterów baśni i bajek. Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie:
My, uczniowie pierwszej klasy,
Uroczyście przyrzekamy,
Że będziemy książki kochać,
Krzywdy zrobić im nie damy.
I wskazówek i rad książek,
Będziemy słuchać z uwagą,
Obowiązki czytelnika
Traktować z wielką powagą!
PRZYRZEKAMY!
I wreszcie przyszedł czas na zwiedzanie biblioteki szkolnej, zapoznanie się z jej regulaminem i zasadami wypożyczania, księgozbiorem, a przede wszystkim na pierwsze wypożyczenie książki. Na pewno w tym momencie radość nowych czytelników była największa i będą oni częstymi gośćmi biblioteki szkolnej.
Tekst i zdjęcia: B. Tomala
2 PAŹDZIERNIKA
- MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ BEZ PRZEMOCY
Międzynarodowy Dzień bez Przemocy ustanowiony został przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w dniu 15 czerwca 2016 r., zainspirowany poglądami Mahatmy Gandhiego.
Święto obchodzone jest corocznie 2 października.
Do przemocy dochodzi wtedy, gdy agresor wykorzystuje swoją przewagę nad ofiarą.
Przemoc - jest to wywieranie wpływu na proces myślowy, zachowanie lub stan fizyczny osoby pomimo braku przyzwolenia tej osoby na taki wpływ, przy czym wyróżnia się m.in. przemoc fizyczną i przemoc psychiczną.
Przemoc fizyczna - to szarpanie, popychanie, uderzanie, szturchanie, kopanie itp.
Przemoc psychiczna - to groźby, krzyczenie na kogoś, obelgi, straszenie (np. użyciem przemocy fizycznej) i znęcanie się psychiczne.
Gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia przemocą rówieśniczą:
W tym tygodniu w naszej szkole psycholog p. Katarzyna Strojna przeprowadziła z uczniami kilku klas zajęcia warsztatowe w związku z Międzynarodowym Dniem bez Przemocy.
Tekst:: Liliana Redzisz
Zdjęcia: Katarzyna Strojna
Źródło:www.policja.pl
UWAGA!!!
W dniach 4 - 8 października w naszej szkole trwa zbiórka kasztanów
Kasztany przynosimy w torbach (reklamówkach) i zostawiamy rano, przed lekcjami przy wejściu do szkoły w swojej strefie.
Samorząd Uczniowski, SK LOP
Poniedziałek przywitał nas piękną pogodą, wymarzona na wycieczkę. I właśnie tego dnia uczniowie klasy 8a i 5b wybrali się do Nieborowa. Pierwszym punktem wyjazdu była gra terenowa wokół Pałacu Radziwiłłów. Uczniowie podzieleni na 3 grupy, pod czujnym okiem pracowników działu edukacyjnego muzeum, przemierzali tereny ogrodów pałacowych rozwiązując zadania. Zaglądali do dawnych bydynków kuchni, stajni, browaru, oranżerii, poznali historię i przeznaczenie pozostałych obiektów, również tych poza murami parku, po drugiej stronie ulicu np. czworaków, spichlerzy czy zajazdu. Po drugim śniadaniu, zjedzonym w pałacowym parku, i odpoczynku na leżakach, uczniowie wyruszyli na spacer do Bolimowskiego Parku Krajobrazowego. Ostatnią atrakcją wycieczki było ognisko z kiełbaskami w "Stajni u Kowala", skąd dzieci odebrali rodzice.
Uczniowie klas 7 i 8 uczestniczyli dziś w spektaklu profilaktycznym.
15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności, odwagi i zabawy. W naszej szkole najmłodsi uczniowie z odziałów przedszkolnych "Oa" i "Ob" od samego rana cieszyli się tym dniem! Odbyła się prezetacja krótkometrażowego filmu. Bohaterką jest dziewczynka o imieniu Vashti, której historia pokazuje, że dzięki małej kropce zmienia siebie i zaczyna wierzyć we własne możliwości. Tego dnia, kropki ozdobiły stroje naszych dzieci. Były zabawy "poszukiwacze kropek" , "znikające kropki". Powstały również prace plastyczne- kreatywne dzieła sztuki, które z dumą wykonało każde dziecko. To był wspaniały dzień 😊
Tekst:S. BUDZYŃSKA, ZDJĘCIA: A.Bródka, A. JURGA.
Hasło tegorocznej Akcji brzmi:
„Myślę, więc nie śmiecę”.
plakat_SPRZATANIE_SWIATA_2021_A3_bez_spadow.pdf
W Akcji Sprzątanie świata – Polska nie chodzi bowiem o to, by sprzątać, ale o to, by nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.